Štát je pripravený rázne, profesionálne a v súlade so zákonom zabezpečiť bezpečnosť Slovenska. Vo videu na sociálnej sieti to vyhlásil minister vnútra a líder Hlasu-SD Matúš Šutaj Eštok. Uistil, že hodnoty slobody a demokracie bude vždy chrániť. Deklaruje, že pri protestoch sa nebudú používať vodné delá a nebude sa voči účastníkom zasahovať násilím.
„Ako minister vnútra považujem pokojné protesty za znak vyjadrovania slobodného názoru a zaručujem, že toto právo budem vždy rešpektovať a bude každému garantované. Nebudeme používať proti protestujúcim vodné delá, gumové projektily, ani zasahovať násilím voči protestujúcim,“ uviedol Šutaj Eštok s tým, že radšej nasadia takzvané antikonfliktné tímy a preventistov, ktorí budú na mieste dohliadať na pokojný priebeh.
Minister tvrdí, že na Slovensku je ohrozená bezpečnosť, sloboda aj demokracia. „Situácia sa dostala do stavu, keď je viac ako inokedy dôležité, aby sme boli jednotní, aby sme sa nenechali nalákať do pasce provokácií, aby sme udržali poriadok a bezpečnosť v našich uliciach,“ povedal s tým, že cieľom je vyvolať chaos a násilie.
„Správy o pripravovanom možnom prevrate sú skutočné, podložené dôkazmi a prepojeniami. Naše spravodajské služby odhalili jasné dôkazy o koordinovaných akciách, ktoré majú oslabiť dôveru v štát, demokraciu a destabilizovať našu krajinu,“ skonštatoval.
Patrí medzi najlacnejšie lyžiarske strediská v Európe: Najete sa tu už od 5,5 eura, cena skipasu vás prekvapí
S analytikom Potočárom sme sa rozprávali o energopomoci. Boli sme na magických trhoch, očarili nás ponukou aj cenami
Doktorka Jana Boboková o zomieraní: Život nie je nutné za každú cenu umelo predlžovať. Musíme akceptovať, že bude koniec
Našli ho mŕtveho v hotelovej vani, stal sa tak členom „Klubu27“: Smrť Jima Morrisona je dodnes veľkou záhadou
Ženy mučil a hral s nimi najzvrátenejšiu hru, akú si viete predstaviť. Z vraha sa dvíhal žalúdok aj skúseným policajtom
Exdetektív Vachálek: Ak by bol Černák na slobode, niekto by si ho našiel. Koncom búrlivej mafiánskej éry je vražda Kuciaka
Vývar za 3,90 € a ríbezľové pivo za 4 €: Našli sme najstaršiu slovenskú reštauráciu, po večeri sme ochutnali niečo nečakané
Outlet z kauzy slayáda začal veľkolepo, rýchlo sa z neho stala „nákupná zóna duchov“. Zákazníkov si užíval krátko
Budú počas vianočných sviatkov otvorené obchody? Reťazce hlásia zmeny, pozrite sa, ako to bude po novom









Nahlásiť chybu v článku