Foto: flickr.com (Window to the World)

Autorom jedinečného umeleckého diela v prírode je Juraj Gábor.

Drevenú zrakovú pyramídu nájdete jednoducho. Stačí keď vyrazíte zo Súľova a budete sa držať turistického či cyklistického chodníka a pôjdete po modrej značke. Po približne polhodinovej ľahkej turistike sa dostanete k stavbe, ktorá v prvom momente pripomína zvláštny prístrešok. No nenechajte sa zmiasť, práve stojíte pred zrakovou pyramídou. 

zrakova pyramída - súľov
Drevená pyramída je dlhá 18 metrov, na výšku má 5 metrov a je 8 metrov široká. Pôvodne bola umiestnená v galérii, no vďaka podpore ľudí a aj ochoty obce Súľov sa autor Juraj Gábor rozhodol premiestniť ju do prírody.
foto: Richard Köhler

Keď vojdete do zrakovej pyramídy, očarí vás výhľad, ktorý pripomína pohľad na pohľadnicu či fotografiu v drevenom ráme. Pyramída vám ponúka krásny obraz okolia a vytvára akési prirodzené lákadlo, aby sa človek kochal výhľadom.

Window to the World
Neskôr, pri pohľade cez pyramídu si uvedomíte, že na obdivovanie krásnej scenérie pyramídu ani nepotrebujete. Avšak dobre poslúži na to, aby ste si uvedomili tú krásu hôr, na ktorú sa pozeráte.

Zraková pyramída

Pyramída má ale aj praktické využitie. V prípade nepriaznivého počasia môže poskytnúť núdzový úkryt a vy si tak môžete vychutnať okolie aj vtedy, ak vám poveternostné podmienky bránia v iných pohľadoch, ako poskytuje práve zraková pyramída. Keď ale z pyramídy vyjdete von, môžete začať obdivovať aj miesta, ktoré cez priezor v pyramíde neuvidíte.

Foto: Adventure Hunters
Foto: Adventure Hunters
Foto: Adventure Hunters

Pozrite si tiež výborné video, ktoré vám ukáže, ako sa máte správne odfotiť v tejto unikátnej stavbe:

Pozri aj: Napoleónsky klobúk: Jeden z najkrajších výhľadov na Slovensku, o ktorom vie však len málokto

Príbehy
0
Komentovať (0)