Foto: TASR - Erika Ďurčová

Súd potvrdil trest Judite K., ktorá držala v ruke vražedný nôž.

Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia slobody 12 rokov a štyri mesiace. Podľa obžaloby mala zavraždiť 16-ročného spolužiaka Tomáša 16. mája 2019 v jednom z bytových domov na sídlisku Vlčince v Žiline.

Judita K. bola obžalovaná z brutálnej vraždy svojho kamaráta a spolužiaka Tomáša. Podľa obžaloby ho mala dobodať 16. mája 2019 popoludní v byte na žilinskom sídlisku Vlčince. Hrozil jej trest až 15 rokov, čo je najvyššia trestná sadzba, akú je možné mladistvému páchateľovi trestného činu na Slovensku uložiť. Súd ju nakoniec odsúdil na 12 rokov a 4 mesiace nepodmienečne.

Foto: TASR – Erika Ďurčová

Dobodala kamaráta Tomáša

Polícia po Tomášovej smrti krátko pracovala s verziou, že útočiť mal falošný odpočtár elektriny. Záchranárom túto verziu ponúkala samotná Judita. O tri dni neskôr však práve ju obvinili z brutálnej vraždy a od 23. mája minulého roka bola vo vyšetrovacej väzbe v nemocnici pre odsúdených a obvinených v Trenčíne. Všetky jej pokusy o prepustenie či nahradenie väzby dohľadom mediačného a probačného úradníka súdy zamietli.

Žilinská krajská prokuratúra podala obžalobu 13. novembra, podľa nej mala Judita svojmu kamarátovi spôsobiť najmenej 49 bodno-rezných poranení na rôznych častiach tela. Jeden z dvoch nožov našli policajti u Judity v detskej izbe. Podľa obžaloby došlo pri útoku k opakovanému zasiahnutiu vnútorných orgánov chlapca.

0
Uložiť článok
Komentovať