Foto: Pexels

Ľudia po 40 prezradili, na aké zmeny ich po dovŕšení tohto veku nik neupozornil.

Ľudské telo sa neustále mení a na niektoré zmeny rozhodne nie sme pripravení. Našťastie sa ľudia podelili o svoje skúsenosti a poslali svojim mladším kolegom varovanie.

Ľudia si prechádzajú pubertou v rôznom veku. U niekoho začne skôr, u niekoho neskôr a niekto má pocit, že prešiel radikálnou zmenou zo dňa na deň. Čo však veľa ľudí nevie je, že takáto zmena u nich nenastane v živote len raz. Mnoho ľudí po dvadsiatke zažije nárast hmotnosti či nárast akné, no po štyridsiatke je to ešte horšie.

Foto: Pexels

Toto rozhodne nečakali

Vo vlákne od u/successful-bonsai na Reddite sa ľudia podelili o svoje skúsenosti po tom, ako dovŕšili vek 40 rokov a prezradili, prečo to šlo s nimi dolu vodou. Mnohí sa sťažovali najmä na bolesť a priznali, že bežne idú večer spať a nič im nie je a ráno sa zobudia s bolesťou v náhodnej časti tela. Zároveň písali, že všetky ich zranenia sa zdanlivo hoja dlhšie, ako keď mali 30.

„Rád vtipkujem, že som dosiahol 40 a rozsvietila sa kontrolka motora. Budete mať náhodné bolesti, ktoré len prídu a odídu, a niekedy zostanú natrvalo. Ak sa zraníte, počítajte s tým, že doba hojenia bude minimálne 2- až 3-krát dlhšia. To isté platí aj o chorobách, jednoducho sa už nezotavíte tak ako kedysi,“ vysvetlil napríklad jeden komentujúci svoju skúsenosť.

Radšej prestali piť

Uložiť článok

Najnovšie články