Foto: TASR - Jaroslav Novák

Rastie reprodukčné číslo aj počet pozitívnych prípadov. Stúpli tiež hospitalizácie, v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 11 %.

Za uplynulý týždeň výrazne stúpol podiel delta variantu koronavírusu a mierne rastie počet potvrdených pozitívnych prípadov. Aktuálny denný počet prípadov je na úrovni približne polovice augusta minulého roka.

Článok pokračuje pod videom ↓

Reprodukčné číslo narástlo oproti minulému týždňu o 9 %, jeho aktuálna úroveň je 1,2 až 1,3. Stúpli tiež hospitalizácie, v porovnaní s predchádzajúcim týždňom o 11 %. O aktuálnej epidemiologickej situácii informoval Komunikačný odbor Ministerstva zdravotníctva SR.

Takmer 80 percent tvoria nezaočkovaní

Ako uviedlo ministerstvo, za ostatné dva týždne bolo 78 % prípadov medzi nezaočkovanými osobami. Aspoň prvou dávkou vakcíny je na Slovensku zaočkovaných bezmála 42 % populácie, plne zaočkovaných je takmer 37 % obyvateľstva.

Slovensko tak naďalej zaostáva za priemerom Európy. Zaočkovanosť prvou dávkou v Európskej únii je aktuálne na úrovni 60 % a druhou dávkou na 50 %. Naďalej pretrvávajú rozdiely v zaočkovanosti podľa okresov bydliska.

Pri prvej dávke sa úroveň pohybuje od 27 do 60 %, rozdiely v okresoch pri plnom očkovaní sú od 24 do 56 %. Naďalej pokračuje aj výjazdové očkovanie, doteraz sa uskutočnilo 2 478 výjazdov. Výjazdové tímy zaočkovali prvou dávkou takmer 95-tisíc ľudí, druhú dávku podali viac ako 71-tisíc osobám.

Uložiť článok

Najnovšie články