Michal Blaško / / Zaujímavosti
21-ročná Elisa Lamová bola študentkou kanadskej univerzity vo Vancouveri. V januári 2013 sa sama vybrala na výlet po Južnej Kalifornii, ktorý na svojom blogu na...

21-ročná Elisa Lamová bola študentkou kanadskej univerzity vo Vancouveri. V januári 2013 sa sama vybrala na výlet po Južnej Kalifornii, ktorý na svojom blogu na sociálnej sieti Tumblr nazvala ako „West Coast Trip“. 26. januára sa ubytovala v hoteli Cecil. 31. januára sa mala z hotela odhlásiť, no záhadne zmizla. Udalosti, ktoré nasledovali, však boli ešte desivejšie.

Elisa bola počas svojej cesty neustále v kontakte s rodičmi. Keď im v deň zmiznutia nezdvíhala mobil, zavolali losangeleskú políciu, ktorá vyhlásila pátranie a okamžite sa vybrali do Los Angeles. Posledným človekom, ktorý ju videl v ten deň, bol manažér kníhkupectva susediaceho s hotelom. Tvrdil, že bola veselá a kupovala blízkym darčeky. Policajti prehľadali Elisinu izbu, celý hotel, aj strechu, no po študentke sa zľahla zem. Hlavnou vyšetrovacou verziou bol kriminálny čin.

news.com.au

Po týždni Elisinej nezvestnosti sa 14. februára 2013 na internete objavilo video z hotelového výťahu, ktoré zachytilo študentku tesne pred jej zmiznutím. Elisa po vstupe do kabínky čakala, že sa zatvoria výťahové dvere, čo sa však nestalo a tak začala stláčať všetky tlačidlá. O chvíľku sa začala správať veľmi bizarne, divoko rozhadzovala rukami, dvakrát z kabínky vystúpila a zasa nastúpila. Keď definitívne z výťahu odišla, dvere sa odrazu zatvorili, akoby pred chvíľkou ani neboli pokazené. Video sa hneď po zverejnení hromadne šírilo sociálnymi sieťami a dosiahlo miliónové zhliadnutia.

[youtube 3TjVBpyTeZM 720 410]

V čase, keď bolo zverejnené toto video, hoteloví hostia sa začali sťažovať, že im z vodovodov netečie dostatočne voda, niektorí tvrdili, že je zakalená a má čudnú chuť. Vedenie hotela začalo sťažnosti riešiť a hľadať zdroj poruchy. 19. februára 2013 kontrolovali zásobovacie vodné nádrže na streche, a v jednej z nich objavili bezvládne telo Elisy Lamovej.

Následná pitva nepriniesla žiadne výsledky, ktoré by napomohli vyšetrovateľom pri objasnení študentkinej smrti. Nebola opitá, nadrogovaná, ani netrpela samovražednými sklonmi. Neskôr sa ale zistilo, že Elise bola diagnostikovaná bipolárna porucha, pri ktorej jedinci trpia prudkými a náhlymi zmenami nálad od eufórie až po depresiu. Nie je tiež jasné, ako vôbec mala spadnúť do vodnej nádrže, keďže ju zakrývalo ťažké veko. Tento fakt podporil úvahy o vražde.

elisa-lam

Nejasná smrť Elisy viedla k množstvom špekulácií, predovšetkým vďaka rozšíreniu desivého záznamu z výťahu na sociálnych sieťach. Od vraždy, cez samovraždu z depresií, až po účasť paranormálnych aktivít. Úbohu študentku vraj mohol posadnúť démon. Špekuláciám nahrávala aj desivá história hotela Cecil. Tesne pred svojou násilnou smrťou tu bola ubytovaná modelka Elisabeth Shortová. Jej vražda vošla do dejín ako smrť Čiernej Dhalie. V roku 1962 bola v hoteli zavraždená žena menom Goldie Olsen, tento zločin tiež nebol nikdy objasnený. Ubytoval sa tu aj rakúsky sériový vrah Jack Unterweger a americký vrah a satanista Richard Ramirez.

Prípad Elisy Lamovej je dodnes zahalený rúškom tajomstva. Stala sa obeťou vraha, spáchala samovraždu, alebo môže za jej smrť nejaká záhadná sila z hotela Cecil? Otázky zostávajú.Komentovať (0)