Foto: instagram.com (Damon Belanger)

Umenie má oslovovať ľudí, svoje publikum. Jednému sa môžu páčiť abstraktné diela v galérii, druhému zase pôsobivé sochy. Ďalší si rád vypočuje dobrý koncert a iný má radšej tanec. Existuje niekoľko druhov umenia, ktoré si nachádzajú k nám ľudom cestu. Ak sa ale umenie spojí s dávkou humoru, môže vzniknúť niečo, čo osloví väčšinu a jednoducho to zafunguje.

Takéto umenie s dôvtipom môžete obdivovať na uliciach mesta Redwood City v Kalifornii. Tam totiž nie je všetko tak, ako to na prvý pohľad môže vyzerať. Máme na mysli obyčajné tiene, ktoré vrhajú bežné predmety na chodníkoch, ako stojany, lampy či lavičky. Vďaka nápadu jedného pouličného umelca už nie sú tieto objekty naďalej také všedné.

V tomto meste okrúhle stojany na bicykel vytvárajú tiene kvetov, poštová schránka zase príšeru, lavička nejaké zvieratko alebo automat na parkovanie malú opičku. Tieto neobvyklé výtvory pochádzajú z dielne umelca Damona Belangera, ktorý žije a pracuje v oblasti San Francisco Bay Area.

Damon bol poverený, aby vytvoril 20 falošných tieňov v centre mesta Redwood City s cieľom priniesť viac kreativity do tohto regiónu. Zámer, ako môžete vidieť na fotografiách, sa mu rozhodne podarilo splniť. “Tiene dávajú obyčajným objektom živú dušu a tak ľudia môžu vo svojom každodennom živote zažívať trochu zábavy,” vysvetlil Damon. A ako tieto falošné tiene vznikajú? Umelec ich tvorí tak, že si najprv na chodník nakreslí pomocou kriedy šablónu a až potom ich maľuje tmavou sivou farbou.

In use… #redwoodcity #visitredwoodcity #shadowart

A post shared by Damon Belanger (@dmn.belanger) on

#redwoodcity #cityofredwoodcity #publicart #streetart #visitredwoodcity #rwcparks #redwoodcityshadowart #shadowart

A post shared by Damon Belanger (@dmn.belanger) on

Good as new! #redwoodcity #visitredwoodcity #publicart #redwoodcityshadowart #shadowart #visitrwc

A post shared by Damon Belanger (@dmn.belanger) on

#shadowart touch ups. #redwoodcityshadowart #publicart #visitredwoodcity #redwoodcity #visitrwc

A post shared by Damon Belanger (@dmn.belanger) on

Work in Progress #rwcparks #visitrwc #shadowart #redwoodcity #redwoodcityshadowart

A post shared by Damon Belanger (@dmn.belanger) on

Pozri aj: Tento street art obdivuje každý. Schody v Trenčíne ožili vďaka skúsenému umelcovi

boredpanda.com

 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )