Foto: ibtimes.com

Stephen Hawking si myslí, že na budúcnosť ľudstva by sme mali myslieť omnoho viac. Je presvedčený, že nemáme čas nazvyš.

Minulý mesiac sme vám priniesli článok, v ktorom Stephen Hawking tvrdí, že ľudstvu ostáva už len 100 rokov na to, aby opustilo Zem. Týmto odhadom o 900 rokov skrátil čas, ktorý nám dával ešte v roku 2016.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vzhľadom na jeho nový odhad vidí len jeden spôsob, ako predĺžiť existenciu ľudstva – mali by sme si nájsť nový domov na novej planéte. „Ak chce ľudstvo prežiť ďalších milión rokov, naša budúcnosť je tam, kde ešte nikto nebol,“ tvrdí Hawking.

Upresnil, že by sme sa mali zamerať na ďalšie pristátie na Mesiaci do roku 2020 a v najbližších 30 rokoch by sme si tam mali vybudovať základňu. To by nám malo pomôcť pripraviť sa na posielanie ľudí na Mars od roku 2025. „Dochádza nám miesto a jediné, aké nám ostáva, sú iné planéty. Je čas objaviť nejaký ďalší. Je čas preskúmať iné slnečné sústavy. Odchod môže byť naša jediná nádej, o tom som presvedčený,“ dodal Hawking.

#stephenhawking

Príspevok, ktorý zdieľa Science Communicator. (@philosophy.of.science),

Aj americký prezident Donald Trump chce poslať ľudí na Mesiac do roku 2020 a rôzne vládne aj súkromné agentúry na tom už pracujú. Hawkingovú teóriu potvrdzuje aj NASA, ktorá rovnako ako on predpokladá, že založenie lunárnej stanice bude kľúčom k budúcim misiám na červenú planétu.

Aj ostatné krajiny pracujú na rovnakom cieli – Čína a Európa tiež dúfajú, že sa im podarí dostať sa na Mesiac do roku 2020, iní rozmýšľajú tiež nad založením vlastnej základne. Pre súkromné vesmírne agentúry je Mesiac skôr atrakciou než trvalým bydliskom. SpaceX už teraz pripravuje prvý súkromný let na Mesiac.

genius?

Príspevok, ktorý zdieľa Gentleman Milieu™ (@gentlemanmilieu),

Pre Hawkinga je však Mesiac nielen kľúčový k prežitiu, ale aj na posilnenie ľudstva, pokiaľ sme stále na Zemi, bez ohľadu na to, koľko času tu ešte máme. „Dúfam, že sa jednotlivé národy zjednotia v rovnakom zámere, ktorý bude predstavovať výzvu pre nás všetkých. Nový vesmírny program by mohol zaujať mladých ľudí a zároveň vyvolať záujem v ďalších oblastiach, akými sú astrofyzika a kozmológia,“ uzatvára Hawking.

Pozri aj: Takto sa vyrábajú najlepšie rakety na svete. Elon Musk zverejnil video z továrne SpaceX

sciencealert.com
Uložiť článok

Najnovšie články