Instagram.com

Stella / / News
Viete si predstaviť to, že by ste v takomto veku cestovali?

Cestovať po svete chcú hlavne mladí ľudia, avšak niekedy sa stanú aj výnimky. Jednou z nich je aj babka Lena z Krasnoyarsk v Sibíri, ktorá sa vo úctyhodnom veku venuje cestovaniu a vždy svoje dobrodružstvo publikuje na Instagram. 

Je pravdou, že mladí ľudia minú väčšinu peňazí na cestovanie namiesto toho, aby si tieto peniaze šetrili na „horšie časy“. Ale zdá sa, že cestovanie baví aj starších ľudí – napríklad aj túto babku Lenu. Fotka, ktorá nedávno vznikla, sa stala hitom internetu. Je na tej babka Lena, ktorá sa drží Vietnamca vzadu na jeho skútri.

Na jej ceste do Thajska si babka Lena užila pláže v krajine a ochutnala polievku Tom Kha, ktorá je klasický thajský pokrm pripravený z kuracieho mäsa a kokosu.

Táto 89 ročná babka už v roku 1970 navštívila Prahu, Poľsko a východné Nemecko, ale musela s týmito dovolenkami prestať, pretože nemala čas a ani peniaze. Pred šiestimi rokmi, vo veku 83 rokov, sa však rozhodla, že chce vidieť viac zo sveta, a tak pokračovala vo svojom veľkom sne.

Babka sa stala senzáciou internetu po tom, ako sa stretla s Ekaterinou Papina, ruskou cestovateľkou vo Vietname. Papina pridala na Facebook príspevok s fotkou tejto babky, ktorá sa okamžite stala senzáciou a bola zdieľaná 14-tisíckrát. Bábuška sa rozhodla pomocou svojho vnuka založiť Instagram a Facebook, kde dokumentuje svoje cesty a zážitky.

???? #babushka_1927 #babalena #бабалена Фото: Екатерины Папиной

A post shared by Баба Лена Ерхова (@babushka_1927) on

Babka Lena cestuje sama a hovorí, že sa miluje stretávať s novými ľuďmi: „Odkedy cestujem, je pre mňa ľahšie vytvárať nové priateľstvá, pretože veľa ľudí zaujíma to, koľko mám rokov a ako ešte vládzem cestovať a chcú mi pomôcť. Ukážu mi všetko, čo je v krajine zaujímavé, ukážu mi more a privedú ma do tých najlepších reštaurácií,“ povedala.

Lena

Rovnako ako stretnutie s novými ľuďmi, nebojí sa vyskúšať ani miestne formy dopravy – od jazdy na skútri v juhovýchodnej Ázii, až po lezenie na ťavu v Izraeli, ktorý navštívila koncom minulého roka.

Od jej 83 narodenín navštívila táto babka Turecko, Českú republiku, Nemecko, Vietnam a Izrael. Pýtate sa, ktorá z týchto krajín jej najviac prirástla k srdcu? Sú to práve naši českí susedia, o ktorých babka Lena hovorí, ako o veľmi milých a priateľských ľuďoch.

„Cestovanie znamená nový život a stretávanie nových ľudí,“ hovorí. „Je mi cťou vidieť nových ľudí, pozdraviť sa im a učiť sa od nich. Najväčšiu vec, ktorú som sa o živote naučila je tá, že na svete – v každej krajine je veľké množstvo úžasných a milých ľudí. Netreba sa ničoho báť, pretože zomriete iba raz a nikdy neviete, kedy sa to môže stať.“

Здравствуйте, дорогие друзья! Знакомьтесь, это наша 89-летняя бабушка из Красноярска. Путешествовать бабушка начала в 83 года и посетила Чехию, Польшу, Германию, Турцию, Вьетнам, Израиль. Живет #БабаЛена в Красноярске. На путешествия копит весь год пенсию и летом продает цветы. Прекрасно переносит перелеты и ездит везде с одним рюкзачком. Our 89- year old granny from Siberia. P.S Заблокировали наш прошлый аккаунт, к сожалению, поэтому создаем новый. Присоединяйтесь и следите за новыми путешествиями бабы Лены #babalena #@babushka1927 #babushka1927, #бабаЛена#супербабушка #супербабушка2016 #москва #moskow #russia #89traveller

A post shared by Баба Лена Ерхова (@babushka_1927) on

A odkiaľ má na cestovanie peniaze? Babka Lena do cestovania vkladá nie len celý svoj dôchodok, ale popri cestovaní ešte sadí, predáva kvety a šije.

Babka Lena má aj svoju ďalšiu vysnívanú krajinu – na svoje deväťdesiate narodeniny, ktoré má v apríli,  chce vycestovať do Dominikánskej republiky a tak si splniť svoj sen.

Táto babka je príkladom toho, že nikdy sa nemáte svojho sna vzdať, stále mu máte veriť a ísť si za ním.

Pozri aj: Slovensko na popredných priečkach. 10+ krajín podľa spoločnosti InterNations, do ktorých sa oplatí presťahovať

interez.sk (Stella K.), independent.co.uk


Komentovať (0)