Štátna lotériová spoločnosť Tipos, ktorá spadá pod ministerstvo cestovného ruchu a športu, dá za SBS služby 500-tisíc eur. Na čele firmy pritom stojí človek, s ktorým sa minister Rudolf Huliak priamo pozná z prostredia motorkárov, píšu Aktuality.
Vlastimil Žamboch tvrdí, že mu zákazku nikto nevybavil. Firma Bezpečnostný a detektívny servis sa prihlásila do otvorenej súťaže, ktorá mala formu “prieskumu trhu”. To znamená, že si Tipos sám vyberá, ktoré firmy osloví a následne vyberie vhodnú ponuku. Rozhodujúca bola najnižšia cena.
Konateľ firmy Vlastimil Žamboch má mať pritom väzby na takáčovcov a jeho meno sa spomína v spise Gorila. „Poznali sme sa z karate s Hrbáčkom aj Kudličkom. Hnutím karate prešli všetci ľudia z určitého obdobia, ešte od sedemdesiatych rokov. Každý, kto v Bratislave trénoval karate, vám povie, že sme sa poznali úplne všetci,“ popísal počiatky vzťahov pre Aktuality.
Je otázne, či je cena adekvátna službám. V zverejnenej zmluve je totiž síce uvedená finálna suma, ktorú rezort zaplatí, konkrétne informácie ako napríklad hodinová sadzba či konkrétny popis služieb, ktoré bude SBS vykonávať, je začiernená.
Drew Barrymore bola ako 13-ročná závislá od drog, musela čistiť záchody. Dnes je legendou Hollywoodu
Grigorij Mesežnikov v 1 na 1: Fico sa nevyjadruje k vražde ženy. Niektorí politici živia nenávisť k ženám
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve












Nahlásiť chybu v článku