Foto: [email protected] (reprofoto)

Arabská krajina si vystrelila z amerického prezidenta.

Saudskoarabská štátna televízia MBC sa rozhodla vytvoriť a odvysielať paródiu na amerického prezidenta Joea Bidena a jeho viceprezidentku Kamalu Harris. Video sa stalo okamžite virálnym a má milióny pozretí, píše portál Stratégie.

Herec Chálid Faradž sa v krátkom videu prihovára novinárom ako prezident Biden a jeho prejav je určený Vladimirovi Putinovi. Prezident však zjavne nie je vo svojej koži, nevie čo má hovoriť a dokonca dvakrát zaspí. Situáciu zachraňuje neznámi herec, ktorý stvárnil Kamalu Harris.

Zhoršujúce sa vzťahy

Klip podľa viacerých svedčí o chladnúcich vzťahoch medzi krajinami a na internete už medzitým nazbieral milióny zhliadnutí. Stratégie pripomínajú, že programy MBC väčšinou odrážajú názory kráľovstva a jeho faktického vládcu, korunného princa Muhammada bin Salmána.

Ten sa s Bidenom od jeho nástupu k moci ešte ani nestretol a tieň na ich vzťahy vrhá aj prípad zavraždeného novinára Džamála Chášukdžího. Situácii nepomohla ani ruská invázia, keďže tú Rijád jednoznačne neodsúdil a odmieta zvýšiť ťažbu ropy.