Foto: Ilustračná Doronenko, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons / ropk.sk

Ministerstvo financií zverejnilo ponuku na predaj niekoľkých áut.

Štát sa pomerne často na vládnych stránkach rozhodne zverejniť ponuky nehnuteľností, respektíve iného majetku, ktorý má vo vlastníctve. Ministerstvo financií teraz cez Register ponúkaného majetku štátu ponúka niekoľko vozidiel, píše sa na webe ROPK.

Ak ste práve v procese hľadania nového motorového vozidla, pričom vám nevadí starší ročník výroby, možno je ponuka štátneho majetku za primeranú cenu práve pre vás. Respektíve pre kohokoľvek, kto uspeje vo verejnej súťaži.

Passat za 945 eur

Štát ponúka možnosť odkúpiť v tejto chvíli 4 vozidlá, pričom pozornosť láka najmä Volkswagen Passat za 945 eur. Správcom tohto auta z roku 2005 je momentálne Fakultná nemocnica v Žiline, ktorá ho už nebude potrebovať. Sedan od jednej z najpopulárnejších značiek vozidiel je pojazdný, s platnou STK, aj s emisnou kontrolou do septembra 2024.

Foto: ROPK.SK

Technický stav opisujú v ponuke ako úmerný dobe a prevádzke. Na vozidle s 2-litrovým benzínovým motorom sa najazdilo 312 264 km a pred ďalšou prevádzkou je potreba vykonať servis bŕzd, vodnej pumpy, oleja a iné. Z toho dôvodu je už pre nemocnicu v Žiline nehospodárne.

Zachovalá Rapidka aj Fabie za prijateľné ceny

Rezort financií spravujúci register ponúkaného majetku informuje aj o ďalších troch vozidlách v štátnom vlastníctve, ktoré sú na predaj. V ponuke je aj Škoda Rapid z roku 2013, no tá je momentálne rozobratá v autoservise, nepojazdná a vyžaduje si opravu viacerých komponentov motora. Tak či onak, cena za toto vozidlo s 142 114 km činí 3 499 eur. Auto je súčasťou majetku košického inšpektorátu práce.

Ilustračná foto: Rudolf Stricker, CC BY-SA 3.0 <http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/>, via Wikimedia Commons

Za 618 eur sa aktuálne ponúka aj Škoda Fabia 6Y, ktorej rok výroby siaha do roku 2001. Vozidlo slovenskej správy ciest je v súčasnosti odhlásené z dopravného inšpektorátu pre finančnú náročnosť opravy. Auto s tmavou oranžovou metalízou má na konte 139 090 najazdených kilometrov.

Najlacnejším vozidlom z terajšej ponuky je tiež Fabia, pričom ide o dvojkový model (5J) z roku 2007. Cena je 564 eur, no ako sa uvádza na webe, stav kilometrov činí 267 851 a vozidlo sa nachádza v stave, v ktorom je jeho oprava pre vlastníkov (slovenská správa ciest) finančne náročná.

Najnovšie články