Foto: Pexels/twitter

Hrali sa už deti z Mezopotámie s populárnou antistresovou hračkou?

Antistresová hračka pod názvom fidget spinner je po celom svete veľmi známa a mimoriadne obľúbená. Hoci bol vynájdený už skôr, popularite sa teší až tento rok, kedy si ju zakúpilo mnoho ľudí, pričom niektorí na odbúranie stresu a iní ako zábavku na voľný čas. Podľa poslednej fotografie z múzea sa však zdá, že hračka nebola vymyslená v 90. rokoch minulého storočia, ale omnoho, omnoho skôr. 

Fotografia, ktorú zdieľalo množstvo ľudí, ukazuje točiacu sa hračku so zvieracími hlavami, ktorá má pochádzať z obdobia 2000 až 1800 rokov pred naším letopočtom. Dôvod, prečo je fotka tak populárna, je zrejmý – vyzerá totiž ako historický fidget spinner. Práve kvôli tomu množstvo ľudí vtipkuje, že žiadne originálne nápady už asi neexistujú.

Nie je však všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Hoci fotka aj so štítkom je reálna, došlo k zlej interpretácii. Podľa kurátorky múzea The Oriental Institute z Chicaga, Jean Evans, ide pravdepodobne o vrch akéhosi kyjaka a nie o hračku, aj keď ju na prvý pohľad môže pripomínať. Múzeum momentálne vymieňa všetky štítky, ktoré sa v múzeu nachádzajú, a tak túto „hračku“ zrejme presunú ku zbraniam, kam aj skutočne patrí.

Pozri aj: Na trh s hračkami prichádza revolúcia v podobe Lego pásikov, ktoré možno strihať, lepiť či ohýbať

iflscience.com
Príbehy
0
Komentovať (0)