Foto: facebook.com (Útrapy Bratislavského cyklistu)

Cyklisti to na Slovensku nemajú vôbec ľahké.

Keďže ciest pre cyklistov je žalostne málo, musia sa prepravovať po cestách určených aj pre autá. To je samozrejme nebezpečné a často aj nekomfortné. Navyše, mnohí vodiči cyklistov pokladajú za „menejcenných“ účastníkov premávky a niekedy im to dajú aj názorne najavo. 

A aj keď už majú cyklisti na tak málo cestných komunikáciách vyhradený svoj pruh, niektorí arogantní vodiči to aj tak ignorujú. Takýto prípad sa stal v Bratislave. Vodič sa rozhodol, že si na Dunajskej ulici na cyklotrase urobí parkovacie miesto. Namiesto toho, aby sa zavolala mestská polícia, ktorá by mu udelila pokutu, sa iniciatívni cyklisti rozhodli vyriešiť situáciu inak. A riešenie je o to geniálnejšie.

Na facebookovej stránke Útrapy Bratislavského cyklistu bola zverejnená fotografia, ktorá názorne dáva vodičovi najavo, kde vlastne parkuje. V popise obrázka stojí: A je to tu! Vodičovi na Dunajskej ulici bolo po vzore Stuttgartu vysvetlené, že na cyklotrase sa neparkuje. Skvelá práca!

Foto: facebook.com (Útrapy Bratislavského cyklistu)

Stránka Útrapy Bratislavského cyklistu, ako už aj jej názov napovedá, zverejňuje fotografie týkajúce sa neľahkej situácie cyklistov v Bratislave. Môžete na nej nájsť mnohé fotografie arogantných vodičov, ako ignorujú cyklotrasy a robia si z nich parkovacie miesta. Vo svojom popise má stránka uvedené: „Útrapy bratislavského cyklistu sú vašim sprievodcom strasťami a nástrahami jazdenia po Bratislave na bicykli.“

My len dúfame, že vodič vlastniaci auto na fotografii sa poučí a v budúcnosti bude voliť iné miesto na parkovanie. Lebo cyklotrasa sa za ňu jednoznačne považovať nedá. A to by si mali konečne uvedomiť všetci motoristi.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )