Foto: Profimedia

Ukrajincom sa podarilo zadržať už približne 200 ruských vojakov.

Napadnutá Ukrajina sa zatiaľ ani na minútu nevzdala a proti ruským okupantom bojuje všetkými dostupnými prostriedkami. Po troch dňoch konfliktu už mali ukrajinskí vojaci zajatých cez 200 členov ruskej armády, ktorých vyjadrenia pri vypočúvaní rýchlo obleteli verejnosť.

Ako píše v tejto veci CNN Prima, ide o nepotvrdené informácie, ktoré sa šíria po sociálnych sieťach. Podľa siete Telegram sa podarilo severne od Kyjeva odchytiť ruskú jednotku, ktorá sa vzdala. Ich veliteľ, Konstantin Bujničev, povedal v zajatí pri výsluchu, že ruskí vojaci vôbec netušili, že pôjdu do vojny.

Foto: Twitter Dmytro Kuleba

„Domnievali sme sa, že sa vrátime domov. Ja som sa o invázii dozvedel až v stredu. Nikto z nás netušil, že budeme musieť zabíjať. Nešli sme bojovať, len sme zbierali informácie,“ šíri sa video so spoveďou.

Niektorí nevedeli nič, iní mali presné inštrukcie

Ako dodáva CNN Prima, väčšina zajatých ruských vojakov sú veľmi mladí muži, niektorí maximálne vo veku 20 rokov.

Ďalšieho ruského vojaka zajali ukrajinské sily pri bojoch pri Charkove. Pri výsluchu zajatec hovoril tlmene a zarazene. Najskôr Ukrajincom oznámil svoje meno, prezradil, že je z Ruska, a povedal, že na územie východoeurópskej krajiny prišiel 24. februára.

„Za akým účelom?“ spýtali sa Ukrajinci.

„Za účelom zabrania územia,“ odvetil ruský vojak.

Podľa najnovších informácií z Ukrajiny sa už Rusko rozhodlo k útoku nehľadiac na objekty, ktoré ničia. Prezident Zelenskyj vyzval ľudí na pomoc a potvrdil, že Rusko aktuálne bombarduje obytné územia na Ukrajine.

Uložiť článok

Najnovšie články