Fotka © Aidan Monaghan / Paramount Pictures

Toto všetko nás čaká v najočakávanejšej novinke tohto roku.

Prinesie so sebou zástup brutálneho hereckého obsadenia, epikou nabitú atmosférickú hudbu a vizuálne dynamickú kameru. Projekt, samozrejme, nemohol osedlať nikto iný, ako legendárny Ridley Scott, ktorému patrí notorický výtvor z roku 2000. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Gladiátor 2 bezpochyby patrí k najočakávanejším snímkam v tomto roku. Tvorcovia teraz priniesli prvú veľkú perlu budúcim okupantom miest v kinách v podobe nového trailera.

Premiéra filmu je ohlásená na 15. novembra 2024.

Pedro Pascal, generál a šialený cisár

Tvorcovia sa pri natáčaní nespoliehali len na slávu ikonického filmu. Hlavnú úlohu synovca imperátora prevezme írsky herec Paul Mescal, ktorého si režisér všimol pri sledovaní seriálu Normal People. Podľa slov Scotta si tvár Íra zapamätal a zhodnotil, že má potenciál vystreliť minimálne na úroveň Russella Crowea.

Vo filme ho bude sprevádzať bývalý otrok s vražedným plánom, ktorého si zahrá legendárny Denzel Washington. Fanúšikov nakoniec priláka do kín horúce kombo v podobe krutého generála Pedra Pascala a britského cisára Josepha Quinna.

Po pozretí trailera fanúšikovia volajú, že éra dobrého filmu sa konečne vracia. Ochutnávka sa teší gigantickému úspechu, hoci niektorí filmoví labužníci obrátili na Scotta kritické oko. Tvrdia, že pre využitie „lacných“ moderných filmových techník je badateľné, že už má svoj vek.

O hudbu sa tentoraz nebude starať svetový hudobník Hans Zimmer. Vedenie túto úlohu pridelilo skladateľovi Harrymu Gregson-Williamsovi, ktorý už s režisérom spolupracoval na filmoch ako Klan Gucci či Marťan. Hans Zimmer nechcel opakovať svoju prácu z prvého filmu, a preto sa radšej projektu vzdal.

O kameru sa postará poľská špička Dariusz Wolski, ktorého prácu poznáte z filmov Piráti z Karibiku, rovnako ako tiež už zo spomínaného Marťana.

Uložiť článok

Najnovšie články