Ilustračná foto: Pixabay

Ľudia sa dokážu hádať aj o bizarných veciach.

Aj zdanlivo bežné a všeobecné predmety či udalosti môžu byť dôvodom na spor. Dobrým príkladom je zakladanie toaletného papiera. Sú iba dve skupiny ľudí. Jedna zakladá papier tak, že prevísa spredu a zhora, ďalšia skupina ľudí zase zakladá tak, že visí zozadu rolky. Ako je to správne?

Článok pokračuje pod videom ↓

Predmet častých sporov

Debata o správnom zakladaní toaletného papiera je populárna a dostala sa dokonca až do Antarktídy, kde sa vedci hádali o tom, ako ho majú správne zakladať.

Foto: Pixabay

Obe strany majú na svoj obľúbený spôsob vysvetlenie a zdôvodnenie. Skupina propagujúca papier odmotávajúci spredu hovorí o tom, že tento spôsob je hygienickejší. Druhá skupina hovorí o poriadku a praktickej skutočnosti, že batoľatá či domáci miláčikovia majú sťažený spôsob rozmotávania rolky, píše portál IFL Science.

Ilustračná foto: Pixabay

Riešenie sporu

Aj keď presvedčiť jednu či druhú skupinu, aby od svojho obľúbeného spôsobu upustili sa asi len tak ľahko nepodarí, jednej by sa predsa mohlo dať za pravdu. V tomto prípade je legitímne sa pozrieť na dizajn výrobku uvedený v patente. Konkrétne ide o patent z roku 1891.

Public Domain

Už v roku 1857 predstavil prvý patent na toaletný papier Joseph C. Gayetty. Bol to ale Seth Wheeler, ktorý podal patent na perforovaný toaletný papier najskôr v roku 1871 a potom v roku 1891. Ako ukazuje nákres, je jasne vidieť, že pôvodný patent počítal s odvíjaním spredu.

Public Domain

To však vôbec nemení nič na tom, ako ho používate vy, a ktorý spôsob ste si obľúbili.

Najnovšie články