Foto: Woven/Pixabay

Matej Mensatoris / / News
Lokalita v okolí Spišského hradu bude mať čoskoro novú atrakciu. Tou bude unikátna prírodná sauna.

Spišský hrad je lákadlom nielen pre Slovákov, ale veľkej obľube sa teší aj u zahraničných turistov. A teraz bude o jeden dôvod viac navštíviť túto jedinečnú slovenskú lokalitu. V obci Spišský Hrhov pribudne jedinečný architektonický objekt. A tým bude prírodná sauna, ktorá bude navyše zadarmo a to pre úplne každého. 

Za nápadom realizácie stojí združenie Čierne diery, ktoré sa venuje rôznym, najmä priemyselným objektom, na Slovensku. Združenie v spolupráci s architektkami Woven a Líviou Gažovou zo združenia Centrum architektúry, vytvoria v obci Spišský Hrhov prírodnú saunu.

Správu ako prvý priniesol Denník N a uvádza, že autorov projektu inšpiroval podobný projekt prírodnej sauny v malej obci Dúbravica neďaleko Banskej Bystrice, za ktorou stojí umelecké združenie Periférne centrá. Prírodná sauna a takisto množstvo ďalších umeleckých a architektonických objektov v okolí dediny tam už pritiahlo množstvo ľudí z celého Slovenska.

Ilu: Woven

Sauna sa bude nachádzať na okraji lesa či pri potoku, kde má byť pokoj. Sauna vznikne v spolupráci s architektom z Fínska, kde sú takéto projekty pomerne bežnou záležitosťou. Autori projektu plánujú, že sauna by mohla byť už na jeseň hotová, s výstavbou by sa malo začať v letných mesiacoch.

Ilu: Woven

Keďže sauna bude zadarmo a dostupná pre všetkých, bude potrebné si ju dopredu rezervovať. Ak teda plánujete na jeseň či zimu práve dovolenku pri Spišskom hrade, odporúčame vám si saunu dopredu zarezervovať a vychutnať si okrem hradu aj tento skvelý a jedinečný projekt.

Pozri aj: Patrí medzi nich aj jeden zo Slovenska! Toto je 10 najväčších hradov na svete, ktoré by mal každý navštíviť

dennikn.sk
0
Komentovať (0)