Foto: Pixabay

Veľa ľudí má v domácnosti psíka, ktorému nedovolia spať na posteli.

Dôvody sú jasné. Psíky púšťajú veľa chlpov a navyše, niekedy zaberú na posteli viacej miesta než vy. Podľa novej štúdie vedci zistili, že spanie so psom v jednej posteli má mnoho výhod a je dokonca prospešné. Vyskúšajte jednu noc s vašim miláčikom (tentokrát zvieracím) a váš spánok bude omnoho lepší. 

Foto: pixabay

Pri tomto článku si možno majitelia domácich miláčikov povedia, že spanie v jednej posteli so psíkom neprichádza do úvahy. Pohodlný spánok nehrozí a namiesto toho vás čaká chrápanie, naťahovanie sa o miesto a nepokojný spánok. No to, čo zistila jedna štúdia je vás možno prekvapí.

Foto: pixabay

Štúdia skúmala 962 žien žijúcich v USA, aby odborníci mohli zistiť, ako domáci miláčikovia ovplyvňujú spánok človeka. Prišlo sa napríklad na to, že až 55% zúčastnených žien dovolí psíkom spať v posteli a 33% zdieľa postel spolu s mačkou. Podľa štúdie, len 57% účastníkov spalo so svojím partnerom.

Foto: pixabay

Spánok vedľa mačky bol popisovaný ako mimoriadne nepokojný, pričom, ak bol v posteli psík, spánok vraj bol doslova „ako sen“. Či už máte obrovského strážneho psa alebo maličkú čivavu, je dokázané, že psy vás vedia upokojiť a naozaj napomáhajú k lepšiemu spánku.

Nie je to len o tom, že vaši domáci miláčikovia vás majú radi, ale taktiež preto, že v noci snívajú. Podľa štúdie psy tiež zaspávajú s vedomím, že majú nejaké problémy, a preto je to ďalšia vec, ktorú s nimi máme spoločnú. Táto štúdia sa zamerala aj na to, ako psy zaspia po pozitívnych alebo negatívnych zážitkoch.

Foto: pixabay

Samozrejme ste určite čakali, že pes rovnako ako človek pri negatívnych zážitkoch zaspáva ťažko a večer sa prevaľuje. Je to pravda. Na druhej strane, pri pozitívnych zážitkoch je spánok psa oveľa pokojnejší.

Opäť sa dokázalo, že vzťah človeka a psa je jedinečný a spojenie môže byť naozaj silné. Pes je najlepším priateľom človeka a podobní sme si vo veľa veciach. Vyskúšajte si pár nocí s vaším domácim miláčikom a možno sa vyspíte ešte lepšie ako doteraz.

Gabriela, ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy