Aktuálna správa, Bleskovka
Študenti objavili ľudskú lebku.

Parkovisko neďaleko centra v Banskej Bystrici v stredu 20. septembra večer uzavreli policajti. V hustých kríkoch za cestou totiž študenti objavili ľudskú lebku. Miesto dokumentoval policajný technik a pôvod lebky bude skúmať súdna lekárka. Polícia vyšetruje okolnosti, ako sa tam mohla dostať a či náhodu nesúvisí s trestnou činnosťou, informuje web Noviny.

Lebku našli v kríkoch pri centre Banskej Bystrici študenti, ktorí boli na prechádzke. Nález bol taký nečakaný a znepokojujúci, že ho ihneď nahlásili na polícii. Parkovisko neďaleko centra tak obsadili policajti s technikom. Ten v okolí miesta nálezu zabezpečoval všetky stopy.

Pôvod ľudskej lebky nateraz známy nie je. Ležala na zemi v hline v hustých kríkoch za parkoviskom, z ktorého ju nebolo vidieť. Otázne tak je, ako dlho tam bola. Na mieste bola aj súdna lekárka, ktorá bude lebku skúmať. Nateraz je možných viacero verzií. V blízkosti je cintorín, no miesto pri parkovisku často využívajú aj bezdomovci, ktorí tam prespávajú. Neďaleko lebky našli aj matrace. Polícia prípad vyšetruje, preverovať budú všetky možnosti, ako, kedy, prečo a akým spôsobom sa šokujúci nález v kríkoch objavil a či nesúvisí s trestnou činnosťou.

Najnovšie články