Tento článok nie je vhodný pre ľudí mladších ako 21 rokov
Mám viac ako 21 rokov

Foto: TASR/AP

Strieľalo sa v piatok aj v sobotu.

Strelec, ktorý v sobotu vo východnom Jeruzaleme spôsobil zranenia dvom osobám, bol 13-ročný palestínsky chlapec. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvoláva na izraelskú políciu.

Útok sa odohral vo štvrti Silwán neďaleko jeruzalemského Starého mesta. Polícia uviedla, že strelec bol „zneškodnený“ a utrpel zranenie. Identifikovali ho ako „13-ročného“ obyvateľa východného Jeruzalema, píše AFP.

Foto: TASR/AP

Záchranná služba Magen David Adom uviedla, že dvaja muži utrpeli vážne zranenia a boli prevezení do nemocnice. Miestne média oznámili, že ide o otca a syna. K sobotňajšej streľbe došlo necelý deň po najkrvavejšom útoku v tomto meste od roku 2008.

Identifikovali ho a zabili po prenasledovaní

Palestínsky ozbrojenec v piatok pred synagógou vo východnom Jeruzaleme zabil najmenej sedem ľudí. Polícia identifikovala piatkového útočníka ako 21-ročného obyvateľa východného Jeruzalema. Nič nenaznačuje, že by sa predtým zapájal do militantných aktivít alebo bol členom známej palestínskej ozbrojenej skupiny. Policajti ho zabili po krátkom prenasledovaní.

Foto: TASR/AP

K útokom v Jeruzaleme došlo po tom, ako izraelské jednotky vo štvrtok počas razie v Džaníne v Predjordánsku zabili deväť Palestínčanov. Najnovšia eskalácia je výzvou pre novú izraelskú vládu a vrhá tieň na blížiacu sa návštevu ministra zahraničných vecí USA Antonyho Blinkena v regióne.

Najnovšie články