Youtube/Martin Jakubec

Matej Mensatoris / / Lokál
Múka v priamom prenose, neumytí novinári, ktorí si nechávajú platiť za sex, či futbalista, ktorý pije iba minerálku, a preto nefúka. Aké bizarné udalosti sa odohrali na Slovensku počas tohto roka?

Tak ako aj vo svete, tak aj na Slovensku sa za 365 dní udiali mnohé viac či menej zaujímavé udalosti. A keďže je dnes Silvester a je čas na zábavu, prinášame vám 10 bizarne smiešnych faktov, ktoré sa udiali na Slovensku v 2016. 

Sneženie v teleráne

V markizáckom teleráne je vždy zábava. A najmä vtedy, keď sa tam varí a vypeká. Svoje o tom vie aj do určitého momentu obľúbený televízny kuchár Ľubko Herko, ktorému sa pošmykla ruka, a „omylom“ vysypal na stôl jednu zo svojich obľúbených sypkých ingrediencií. Keď sa ju ako správny kuchár snažil odfúknuť 500 eurovou bankovkou niekde preč z dosahu oka pozorného diváka, kamera tento prešľap zaznamenala. Odvtedy sa obľúbený kuchár vytratil z televíznych obrazoviek. A nedivíme sa tomu. Nikto predsa nechce aby kuchár takto mrhal vzácnymi ingredienciami.

Len 900 miliónov

Čo urobíte, keď ste štát a chcete pristupovať k svojim občanom na úrovni 21. storočia? Samozrejme, urobíte internetový portál. Ale treba ho urobiť takým tým „slovenským“ štýlom. Požiadavky na taký portál sú vopred jasné: Zdanlivá funkčnosť, programovanie na úrovni stredoškolského žiaka po druhej hodine informatiky,  a najmä, premrštená cena na úrovni, za akú by vznikol portál, ktorý by vám vedel vytrieť aj…ehm…poďme radšej ďalej.

Auxt Róbert
Auxt Róbert

Sme najlepší

V čom sú Slováci najlepší? Aj keď návrhov by sme našli hneď niekoľko, jednoznačne najlepší sme v kopaní hrobov. V serióznej súťaži hrobárov, Slováci nemali konkurenciu. Krásna a uhladená jama s dostatočnou hĺbkou a vykopaná za rekordný čas. To si skutočne zaslúži obrovské medzinárodné uznanie. Už si len ľahnúť.

Vyhľadaj mi toto

Slováci napíšu do vyhľadávača skutočne hocičo, vo viere, že tam nájdu odpoveď. To je pre nás, ako veriaci národ vlastne aj typické. No to, že by nám Google poradil, ako sa „modliť za oslobodenie od ducha alkoholizmu“, to chce skutočne silnú vieru vo vyhľadávač. Prečítajte si aké ďalšie bizarnosti Slováci vyhľadávali v roku 2016.

Novinárske prostitútky

Kto je na vine, že sa riešia kauzy ako predražené predsedníctvo, ale aj chybné verejné obstarávania, Bašternák a ďalšie prešľapy? No samozrejme špinavé a protislovenské prostitútky. To ale nie sú tie, čo stoja pri ceste, ale tie, čo sedia v redakciách. Tak nám treba.

Hlavná šťanica

Je typická svojou étericky omamnou arómou, ležérne oddychujúcimi bohémami na okolitých lavičkách a architektúrou ovplyvnenou obľúbeným režimom mnohých Slovákov, ktorí si nevšimli rok ´89. Bratislavská hlavná stanica, ktorá víta návštevníkov nášho hlavného mesta v skratke vypovedá o tom, ako to na Slovensku niekedy funguje. Jej premenovanie na hlavnú šťanicu je preto celkom trefné.

Juraj Oprsal
Juraj Oprsal

Áno, možno, nie

K najväčším failom roku 2016 patrí určite pôsobenie Radoslava Procházku. Tento „skoro prezident“, „skoro líder pravice“ a „skoro sudca v Luxemburgu“ dlho uvažoval, s kým, kam a kde. Nakoniec ale skončil s nikým, nikde a nevieme kde je. Vlastne, asi aj vieme kde skončil, ale to tu radšej nenapíšeme.

Multitalent do politiky

K najbizarnejším udalostiam roku 2016 patrilo tiež vyhlásenie Martina Jakubca o jeho vstupe na politickú scénu. Tento najobľúbenejší interpret mnohých dám, ktoré zažívajú pokročilú jeseň až skorú zimu ich života, chce mútiť politické vody. Musí sa však poponáhľať, keďže vymieranie jeho potenciálnych voličov prebieha väčšou rýchlosťou ako „účelové“ vynakladanie financií v rámci predsedníctva Slovenska v Rade EÚ. Ak by sa Jakubcovi v politike skutočne podarilo naplno presadiť, a to nie len v regionálnej, potom sa môžeme tešiť na hviezdne politické osadenie. V politických kuloároch sa už teraz ticho šepká o Božanke ako o ministerke zahraničných vecí a flek ministra kultúry je už dlhodobo rezervovaný pre repeťáka Dušana Grúňa.

facebook - Martin Jakubec
facebook – Martin Jakubec

Kotlebstein

Aký je najväčší úspech najhejslovenskejšieho politika? To, že sa dostal do parlamentu? To, že si za peniaze na činnosť svojej strany kúpil dom? Takéto prízemnosti nikoho nezaujímajú a hlavne nie jeho voliča. Ale to, že nadšenci prerobili namakanú strieľačku 90-tych rokov – Wolfenstein 3D do verzie Kotlebstein 3D, to musí brať tento vodca najpravejších Slovákov ako najväčšiu životnú poctu. Škoda len, že na neho strieľa ten hnusný šamanský Poliačik z SaS. Všetko ale nemôže byť dokonalé.

fici.sme.sk
fici.sme.sk

Nevodič Vladko

Brať si taxík, keď idete podgurážení z párty je také obyčajné a celkom aj nudné. Keď ste ale špecialista v zbytočnom naháňaní koženého nafúknutého balóna, rozhodne nevolíte takéto prízemné metódy prepravy. Najväčší problém nastáva ale vtedy, keď je potrebné sa priamo pred orgánom (policajným) rozhodnúť, kto že to vlastne sedel za volantom „Géčkového Medveďa“. Po chvíli, keď sa Vladko Weiss rozhodol, že on sedel rozhodne vzadu, tak vystúpil prednými dverami a ako nešofér, nejaké dychové skúšky rázne odmietol. Veď ráno si dal sériu kardia, tak nejaké dychové cvičenia sú mu už teraz zbytočné. A vlastne, veď on ani v tom aute nebol, rovnako ako nebol ani v ofsajde a rozhodne nebol ani na striedačke.

Facebook - Wordemord
Facebook – Wordemord

Pozri aj: 18 najbizarnejších vynálezov z roku 2016, ktoré hraničia s genialitou

interez.sk (Matej Mensatoris)


Komentovať (0)