Ku koncu roka nepochybne patrí bilancovanie. Či už sú to najkrajšie fotografie tohto roku či vedecké objavy, ktoré sme pred rokom ešte nepoznali.

Google každoročne prichádza so zoznamom najvyhľadávanejších výrazov globálne, alebo osobitne pre všetky krajiny. Bolo tomu tak aj tento rok, zoznam si môžete pozrieť tu.

Mikuláš Prokop z Visibility však nedávno vytvoril veľmi zaujímavú infografiku, ktorá zobrazuje skutočne bizarné výrazy, ktoré v tomto roku vyhľadávali Slováci. Slová a ich mesačnú hľadanosť (uvedenú v zátvorkách) čerpal z nástroja Google Keyword Planner. Niektoré frázy vás možno pobavia, iné skôr šokujú alebo zarmútia.

„Ako SEO projektový manažér s týmito frázami dennodenne pracujem a pri ich analýze niekedy narazím na naozaj prekvapivé kúsky. Rozhodol som sa preto, že spracujem zoznam najbizarnejších kľúčových slov, ktoré ľudia vyhľadávali na Googli v roku 2016. Vopred upozorňujem, že ide o subjektívny výber, ktorý navyše vychádza z veľmi obmedzenej vzorky slov, preto ho berte s rezervou,“ píše Mikuláš Prokop.

Mikuláš Prokop, Visibility
Mikuláš Prokop, Visibility

Pozri aj: Najvyhľadávanejšie výrazy na slovenskom Googli za rok 2016: Čo zaujímalo Slovákov najviac?

Visibility, Mikuláš Prokop
0
Uložiť článok
Komentovať