Foto: Irisis Travel (Facebook), Dronvisions (YouTube)

Pár kilometrov od slovenských hraníc nájdete svetový unikát. Najväčší snehový labyrint na našej planéte.

Ak patríte k priaznivcom zimných aktivít, no lyžovanie sa vám už akosi zunovalo máme pre vás výborný tip. Len niekoľko kilometrov za našimi hranicami, na poľskej strane Tatier, v meste Zakopané nájdete svetový unikát. Najväčší snehový labyrint na svete minulý rok privítal viac ako 100-tisíc turistov. Tento rok je ešte o čosi väčší. 

Viac ako 60-tisíc ľadových blokov a niečo cez 2500 m² rozsiahly areál. Snehový labyrint síce ešte nie je celkom dokončený, no pracovníci neúnavne dokončujú jeho posledné časti. Po dokončení sa stane najväčším snehovým labyrintom sveta a turistickým unikátom, ktorý sa nachádza len 25 kilometrov od našich hraníc a jednoznačne je tak pre našincov veľkým lákadlom. A to napriek decembrovému otepleniu, ktoré celý projekt zastavilo a roztopilo už pripravené ľadové bloky. Následné novoročné ochladenie však snehovému labyrintu zaprialo a tak sa v ňom dnes môžete stratiť aj vy.

Posted by Irisis travel on 20. december 2017

 

Posted by Irisis travel on 20. december 2017

Steny labyrintu sú cez 2 metre vysoké a vytvárajú tak úplnú izoláciu od vonkajšieho sveta – dokonalý labyrint. Nájdete tu viac ako 1 kilometer dlhé ľadové tunely a množstvo ciest, odbočiek a slepých ulíc, ktoré preveria vašu trpezlivosť a odhodlanie nájsť správnu cestu z labyrintu. Celá atrakcia je navyše cenovo dostupná úplne pre každého. Za vstup zaplatí dospelá osoba približne 3,20€, pričom za dieťa zaplatíte len 1,80€.

Pozri aj: Európa vstupuje do vojny. Do roku 2030 chce poraziť plastový odpad na Slovensku a v celej únii

Korzár, DailyMail
Príbehy
0
Komentovať (0)