Foto: facebook.com (Adam Turnbull)

Matej Mensatoris / / Zviera
Rybár sa nestačil diviť, keď vytiahol z vody tento úlovok.

Keď rybár Adam Turnbull vylovil túto rybu, nestačil sa diviť. Ryba mala okolo brucha vrastený kus okrúhleho plastu, ktorý ale počas toho, ako ryba rástla, sa nebezpečne vrýval do zvieraťa. Muž sa rozhodol tento smutne bizarný úlovok nafotografovať a zdieľať na internete, aby pripomenul, ako veľmi naša činnosť zasahuje do zvieracích ekosystémov. 

Na fotografiách je vidno, že keď sa ryba zamotala do plastu musela byť oveľa menšia. Ako rástla, tak sa jej plast začal zarývať do tela a mäso začalo plast obkolesovať. Rybár tento desivý odraz modernej doby chcel priblížiť aj ostatným a tak fotografie zverejnil na sociálnej sieti. Dúfa, že ľudia sa nad zábermi zamyslia a keď budú vyhadzovať odpadky tak budú uvažovať nad tým, kde skončia. A zdá sa, že jeho plán vyšiel, keďže zábery po krátkej chvíli začalo zdieľať 10 tisíc ľudí.

Posted by Adam Turnbull on Samstag, 28. Oktober 2017

Posted by Adam Turnbull on Samstag, 28. Oktober 2017

Adam uvádza, že plast pochádzal z energetického nápoja Powerade. Na tom však nezáleží, okrúhly plast, ktorý slúži ako etiketa sa nachádza na každej plastovej fľaši.

Posted by Adam Turnbull on Samstag, 28. Oktober 2017

Posted by Adam Turnbull on Samstag, 28. Oktober 2017

Rybár chce aj takto upozorniť na vážny problém znečistenia morí a oceánov plastom. A najsmutnejšie na tom je, že na našu činnosť doplácajú nevinné zvieratá.

Pozri aj: Plastové more: Šokujúce zábery ukazujú ako fľaše, vrecká a odpadky dusia naše oceány

independent.co.uk
0
Komentovať (0)