Foto: Karen Catbird

Tieto fotografie ani nepotrebujú komentár, hovoria samé za seba.

Fotografie zvierat v prírode máme všetci radi. No iba vtedy, ak sú tieto zábery v krásnom a čistom prostredí a všetko, aspoň navonok, pôsobí harmonicky a dokonalo. Urobiť také fotografie začína byť už pomerne zložité a vznikajú tak aj zábery, ktoré by sme radšej ani nevideli, alebo lepšie, aby sa ani nikdy neudiali. 

Dôkazom toho môžu byť aj zábery fotografky Karen Mason z Floridy. Tej sa podarilo vyfotografovať samičku zobáľa čiernochrbtého ako svojmu mláďaťu núka namiesto výživného červíka či malej rybky, cigaretový ohorok.

Foto: Karen Catbird

Ak fajčíte, nenechávajte svoje ohorky na zemi“ povedala Mason pre nypost.com. Neskôr Mason uverejnila ďalšiu fotografiu, na ktorej je vidno to isté mláďa, ako nesie v zobáku ďalší cigaretový ohorok. Ponúkalo ho svojim rodičom.

Foto: Karen Catbird

Cigaretové ohorky sú skutočným problémom. Neraz končia v oceánoch a na plážach, kde ako vidíme, sa môžu stať potravou pre zvieratá. Ročne sa vyrobí neuveriteľných 5,6 bilióna cigariet, čo znamená presne toľko aj ohorkov, ktoré by mali skončiť v odpade. No často končia práve na uliciach miest, či v kanáloch, odkiaľ môžu putovať do riek a následne do morí.

Ak fajčíte a po „užití si cigaretky“ chcete filter hodiť na zem, spomeňte si na tieto fotografie a prejdite niekoľko metrov a svoj odpad vyhoďte radšej do koša. Alebo najlepšie prestaňte rovno fajčiť. Pomôžete tak sebe, svojej peňaženke a v neposlednom rade aj prírode.

Fotografie boli uverejnené so súhlasom autorky

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )