Foto: sLOWbar

Drogériu načapujú za vás a prinesú vám ju priamo pred vaše dvere.

V snahe uchrániť našu planétu od zbytočných jednorázových plastových obalov sme opäť objavili čaro zero waste predaja. Zvykli sme si na vlastné obaly na pečivo, na zeleninu a ovocie a zvykáme si na čapovanú drogériu. Načapovať si prací prášok do vlastnej, najlepšie sklenenej, fľaše je výborný nápad. Aspoň dovtedy, kým si doma nezabudnete svoju nádobu. 

Mladý slovenský pár z Bratislavy, Barbora a Dávid, ponúkajú čapovanú drogériu na eshope, ktorý nazvali sLOWbar. Inšpirovali sa vlastnou skúsenosťou, kedy sa im stávalo, že pri presúvaní sa po hlavnom meste nemali vždy pri sebe vlastnú nádobu, do ktorej by si načapovali drogériu. Inokedy zase nemali dosť času na to, aby vystáli dlhý rad, ktorý sa tvoril pri čapovaní.

Foto: sLOWbar.sk

Veľakrát sa nám stávalo, že sme si zabudli zobrať naše fľaše, alebo že sme museli dlho čakať, keď pred nami boli iní zákazníci, lebo čapovanie trvá pár minút. No hlavný podnet prišiel s tým, že bývame v Bratislave v časti Devínska Nová Ves, kde sa v tom čase v okolí nenachádzali žiadne prevádzky s čapovanou drogériu a museli sme pre ňu chodiť na druhý koniec Bratislavy,“ hovorí Dávid Šimončič, spoluzakladateľ sLOWbaru.

Online objednávka čapovanej drogérie nie je o nič zložitejšia, než pri ostatných produktoch. Na eshope sLOWbar si vyberiete produkt, ktorý potrebujete, v množstve v akom potrebujete. V kolónke Fľaša si zakliknete, či máte fľašu alebo nemáte.

Pokiaľ si objednávate prvýkrát a volíte si dovoz domov, zakliknete, že fľašu nemáte. Pri každej ďalšej objednávke vyberiete možnosť, že fľašu máte. Pri dovoze fľaše z predošlého nákupu vrátite. Vrátené fľaše sa po ich dôkladnom umytí používajú znova pri ďalších objednávkach.

Nedávno sme dali našim zákazníkom a followerom na Instagrame otázku, či by chceli, aby na fľašu pribudol údaj, koľkokrát už bola použitá a dostali sme jednohlasne áno. Takže po novom sú fľaše označené číslami, kde môže každý zákazník vidieť, koľkokrát bola použitá a koľko jednorázových fliaš sa ušetrilo,“ hovorí Dávid o záujme zákazníkov.

Foto: sLOWbar.sk

Zloženie fliaš, do ktorých je drogéria čapovaná, sa líši. Čapuje sa do PET/HDPE fliaš, ale aj do skla. „Pre PET/HDPE sme sa rozhodli z dôvodu, že sú trvácne a sú vhodné pre naše opakované využívanie. PET/HDPE je zlý materiál, ak je jednorázový a po prvom použití sa vyhodí. Pokiaľ sa vie využiť opakovane, vie vydržať naozaj dlho.“

Ich ponuku tvoria produkty talianskej Delízie, ktorá síce nie je zo Slovenska, „ale je za priaznivú cenu“ dodáva Dávid. Tvoria ju pracie gély, aviváže, čistiace prostriedky, prostriedky do umývačky riadu. „Nedávno sme pridali do ponuky prací gél, prostriedok na riad a univerzálny čistič do slovenskej značky PÁNBACH, ktoré sú 100% prírodné.

Sortiment dopĺňajú aj utierky z mikrovlákna slovenskej značky IveKol, ktoré sú vyrobené z recyklovaných plastov. Od 10. júla 2019 začínajú doručovať aj čapované tekuté mydlo a čapované sprchovacie gély od slovenskej značky Soaphoria.

Okrem zloženia fliaš a samotných produktov zákazníkov zaujíma aj cena. „Ponuku vyskladávame tak, aby vždy obsahovala produkty, ktoré budú prijateľné zložením, nebudú zaťažovať životné prostredie a bude pri nich konkurenčná cena. No aj také, ktoré sú bez kompromisov 100% prírodné a lokálne, len pri nich je cena vyššia – je to z dôvodu, že sú vyrábané v menších množstvách a obsahujú zložky, ako sú pravé esenciálne oleje a podobne.“

Foto: sLOWbar.sk

Zaujímavé na celom koncepte je, že rozvoz produktov, ktoré si objednáte vám doručí priamo sLOWbar, nie pošta alebo kuriér. Ak si zvolíte osobný odber, môžete si prísť načapovať prostriedky do svojich nádob osobne do výdajne v OC Glavica, Devínská Nová Ves.

Najnovšie články