Foto: SITA - Martin Medňanský

Najväčšiu stratu vykázala eseročka za rok 2022.

V registri úpadkov sa objavila informácia o tom, že sa začína konkurzné konanie známej hydinárskej firmy. Rozhodol o tom banskobystrický daňový úrad. Spoločnosť Hydina Slovensko dlhuje finančnej správe 23 miliónov eur, píšu Hospodárske noviny.

Najväčšiu stratu, viac ako štyri milióny eur, pritom vykazuje za rok 2022, vyplýva z verejne dostupných informácií na webe Finstat.

Majú problémy

Situáciu firme komplikujú aj avizované zmeny v zahraničných reťazcoch, ktoré na Slovensku pôsobia a do roku 2025 plánujú zastaviť predaj vajec z klietkových chovov.

Hydinári pritom upozorňujú, že nemajú prostriedky na to, aby dokázali upraviť priestory svojich biznisov tak, aby mohli zvieratá držať v podstielkovom alebo voliérovom chove.

„Podanie návrhu na konkurz je v zásade jednou z posledných možností správcu dane, ako riešiť situáciu, keď dlhodobo nie je možné od dlžníka nedoplatky vymôcť v rámci daňovej exekúcie, postihnutím majetku vo vlastníctve dlžníka,“ vysvetlil Radoslav Kozák, vedúci komunikačného oddelenia Finančnej správy SR pre HN.

Uložiť článok

Najnovšie články