Foto: Jakub Gulyas, CC0, via Wikimedia Commons, Profimedia

Medzinárodne uznávaná umelkyňa Mária Švarbová draží svoje fotografie za tisíce eur.

Medzi jej veľké úspechy patrí asi najznámejšia fotografia kúpeľov Grössling. Aktuálne rozbieha projekt s jedným z najbohatších ľudí sveta. Ak všetko pôjde podľa plánu, zrealizovať by ho mohli v prvej polovici roka 2024.

Exkluzívna spolupráca

Podľa informácií slovenského Forbes, Máriu Švarbovú oslovil miliardár Lachlan Murdoch, syn Ruperta Murdocha, mediálneho magnáta, ktorý vlastní televíziu Fox News, denník The Wall Street Journal a noviny The Times. Americký Forbes ho zaradil na 99. miesto najbohatších ľudí sveta. Murdoch mladší aktuálne dohliada na novú podobu skupiny Fox.

O špeciálnom projekte, určenom len pre rodinu Murdochovcov, diskutovali spolu s fotografkou už od jesene minulého roka. Svetlo sveta by mal v plnej kráse uzrieť v prvom polroku 2024.

Foto: Profimedia

„Ide o súkromný projekt, vytvoriť umenie iba preňho. Budem fotiť v jeho vile, kde som už bola aj na obhliadku,“ povedala v rozhovore pre denník SME. Podľa jej slov má Murdoch u seba doma vystavených už niekoľko prác z jej dielne.

Medzinárodný úspech

Švarbovej práca žne úspech nielen u nás, alebo naprieč Európou. Práve v Severnej Amerike predáva najviac fotografií. Na instagrame má takmer 410-tisíc followerov, prevažne Američanov.

Foto: Profimedia

„Moji klienti pochádzajú väčšinou z biznisového prostredia, sú to bohatí ľudia, ktorí chcú byť anonymní. Niekedy ani ja neviem ich mená, galéria mi len zavolá, že budem u zberateľa, ktorý má v zbierke diela od Jajoi Kusama či Andyho Warhola,“ povedala pre Refresher.

Medzi jej obrovské úspechy patrí aj už spomínaná fotografia Grösslingových kúpeľov. Snímku vydražila spoločnosť Phillips v Londýne za 43 500 €.

Najnovšie články