foto: Instagram (@frank.stabrila, @tomaspaule.sk)

Ženské telo z rôznych uhlov pohľadu.

V predchádzajúcich nedeľných článkoch sme sa pozreli na Slovákov na Instagrame, ktorí prezentujú našu krajinu v tom najlepšom svetle. Predstavili sme vám vyše 20 ľudí zo Slovenska, ktorí fotia nádherné fotografie Slovenska, či cestujú po celom svete. Ak ste na nich nenarazili, pozrite si ich tvorbu v našich článkoch.

Dnes sa pozrieme na úplne iné profily. Krása ľudského tela nás bude vždy fascinovať. Či už ide o to mužské alebo ženské, vždy sa na neho dá pozrieť z rôznych uhlov pohľadu. A presne o fotografovaní ľudských (hlavne tých ženských) tiel bude dnešný článok. Vybrali sme pre vás najzaujímavejšie profily slovenských fotografov na Instagrame, ktorí fotia štipľavé a v mnohých prípadoch aj kontroverzné snímky polonahých či úplne nahých žien. Netreba sa na nich pozerať cez prsty. Ich práca je, aj keď sa to na prvý pohľad nezdá, neskutočne náročná. Veď viete si seba, objektívne, predstaviť v role fotografa aktov? Poďme sa na nich pozrieť.

Ján Hronský, @zltydodo_punkart

Ján sa dostal k foteniu približne pred 14-timi rokmi, keď si zaobstaral svoj prvý fotoaparát. “Potom to šlo rýchlo. Hneď prvá slečna, s ktorou som šiel fotiť portréty, chcela nakoniec fotiť pri vode, oblečená len v spodnej časti plaviek. Fotky som vystavil na internetový portál zameraný na fotografiu a behom pár dní sa mi hlásili ďalšie ženy. Bolo to prekvapivé, ale nebránil som sa,” prezradil nám v rozhovore, ktorý vyšiel na interez.sk  len pred pár dňami. Dnes má za sebou obrovské množstvo fotení, z ktorých sa mu podarilo zvečniť stovky, skutočne zaujímavých fotografií. Na jeho Instagrame nájdete mnohé z nich, no tie najodvážnejšie hľadajte na jeho blogu, na stránke tumblr.com.

Martin Machaj, @martinmachaj

Kariéra Martina sa odštartovala v Paríži, kde žil a pôsobil od roku 1995. Slovenský umelec, ktorého tvorba presiahla hranice Slovenska, objavil prirodzenú schopnosť vyjadrovať emócie, vášeň a osobitý nápad prostredníctvom svojich fotografií. Prešiel celý svet od nebezpečného Južného Sudánu až po Papuu Novú Guineu, kde fotografoval temperamentné domorodé kmene. Jedným z jeho najúspešnejších projektov bol ten s názvom “Woman”. “Žena pre mňa vždy znamenala veľa. Vždy bola zdrojom nekonečnej inšpirácie. Nielen vonkajšia krása ma viedla k tomu, aby som ju zvečnil na fotografiách. Postupom času som si uvedomil, že krása ženy rastie z jej vnútra,” píše na svojej stránke Martin. Jeho fotografie sú dychberúce a zistíš to tiež, keď si prezrieš napríklad jeho Instagram.

Peter Spurný, @peterspurny

Petra určite poznáte, ani o tom nemusíte vedieť. V roku 2000 sa totižto ako model ukazoval v reklamách značky Baťa. On sám by to modelingom nenazval. Dnes fotí známe osobnosti, módu a akty. Jeho Instagram je plný zaujímavých portrétov, no aj skutočne odvážnych fotografií, ktoré sa oplatí sledovať.

@petkography

O tomto Slovákovi sme taktiež len prednedávnom písali článok. Okrem toho, že sa venuje fotografiám párov, tvorí aj takzvané inkognito akty. Tváre teda na fotkách síce neuvidíte, no o to vzrušujúcejšie tajomstvo sa na týchto obrázkoch ukrýva. Veď sa pozri na jeho Instagram či Flickr.

@thevisionphotos

Táto značka vznikla v roku 2012. Venuje sa fotografovaniu produktových snímok, módnych či reklamných fotografií a v neposlednom rade aj fotografovaniu zaujímavých aktov, napríklad aj pre merch “demotivátora” Demotivácia. Veď ako sami píšu: “Zameriavame sa hlavne na fashion editoriály , lookbooky a reklamné kampane, produktové fotky – vrátane interiérov, a v neposlednom rade postprodukciu.” Ich práca je skvelá, presvedč sa sám.

Frank Štabrila, @frank.stabrila

Frank je jeden z fotografov, s ktorým sme taktiež robili rozhovor. Síce to bolo ešte v roku v 2017, no na veci to nič nemení. Frank  je slovenský fotograf, ktorý čerpá inšpiráciu z klasických zdrojov ako hudba, filmy a knihy. Cez deň fotí svadby a portréty. Zatiaľ nič výnimočné, však? Ale má aj druhú tvár. V noci vyzlieka kostým “slušňáka” a venuje sa svojej druhej vášni. Trashy Kind of Beauty. Jeho projekt, v ktorom fotí potetované krásky, vníma ako špinavú estetiku. Presvedč sa sám, napríklad na jeho Instagrame.

Martin Horňan, @no_a_co

Martin, alebo Čalfa, ako ho mnohí prezývajú, je slovenský fotograf z Banskej Bystrice. O jeho začiatkoch nám povedal: “Najprv som začínal s fotením rôznych párty a postupne som sa dostal k fotografovaniu ľudí, približne pred 3 rokmi. Teraz fotím svadby, kary, krstiny a rôzne eventy. Nebaví ma fotiť strojené fotografie, rád si “vychytávam” emócie.” Viac z jeho tvorby nájdeš napríklad na jeho Instagrame.

 

Tomáš Paule, @tomaspaule.sk

S fotením začal už ako chlapec. Dnes sa zúčastňuje rôznych súťaží a stal sa vyhľadávaným fotografom na svadbách. Tomáš Paule pochádza z Bánoviec nad Bebravou a jeho najväčšou vášňou je bezpochyby fotografovanie. O jeho začiatkoch a o tom, čomu sa najviac venuje, nám porozprával v rozhovore, ktorý vyšiel na interez.sk ešte v roku 2017. Viac o ňom si prečítaj v ňom, alebo si pozri jeho tvorbu na Instagrame.

Pozri aj: Prezentujú (nielen) našu krajinu v tom najlepšom svetle. Toto je ďalších 10+ Slovákov, ktorých proste musíš sledovať na Instagrame 

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )