Foto: TASR - Štefan Puškáš

Čo robiť v situácii, ak ste si pokutu našli?

Obyvatelia Myjavy si našli listy, ktoré ich pravdepodobne vôbec nepotešili. Ich odosielateľom je Bratislavská vodárenská spoločnosť (BVS) a obsahom pokuta, ktorú vraj majú uhradiť. TV Noviny však vysvetľujú, že všetko je inak a ak ste náhodou túto poštu dostali, mali by ste postupovať takto. 

Podľa BVS Myjavčanom nesedia plochy, z ktorých odvádzajú dažďové vody do kanalizácie. Okrem toho, že majú sumu stočného doplatiť, dostali aj správu o vzniknutej pokute.

Fyzické osoby pokutované byť nemajú

TV Noviny sa spojili s Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, ktorá im ozrejmila, že upravuje elektronický systém a fyzické osoby prestane za túto vec pokutovať. To znamená, že ľudia, ktorým bol list doručený, sa ocitli v neistej situácii, pri ktorej nevedia, čo robiť — platiť alebo neplatiť.

„Aktuálne prebieha proces, ktorý dorieši oddelenie pokút už vystavených, ale ešte nezaplatených prípadov tak, aby fyzické osoby túto pokutu nemuseli platiť,“ vysvetlil hovorca BVS Peter Podstupka pre spravodajský portál. Týka sa to domácností, kde boli rozdiely zistené po 30. júli. Ľuďom, ktorí už zaplatili, majú byť peniaze vrátené.

Najnovšie články