Michaela / / Zaujímavosti
Všetci máme nejaké tie svoje neresti, zlozvyky či drobné závislosti. Niekto si nevie predstaviť ráno bez kávy čiernej ako noc a cigarety, niekto nedá...

Všetci máme nejaké tie svoje neresti, zlozvyky či drobné závislosti. Niekto si nevie predstaviť ráno bez kávy čiernej ako noc a cigarety, niekto nedá dopustiť za čerstvé voňavé rožky, niekto si neodpustí tajné nočné návštevy chladničky, … A niekto miluje nadovšetko sladkosti. Napríklad aj takú Nutellu. Ktorá sa pokojne dá jesť aj lyžičkou a ovláda kúzla. Hoci môže byť aj polkilová, dokáže zmiznúť na jedno posedenie. Poznáte to?

Presne pre takýchto milovníkov sme našli jeden recept. Vianočný Nutellový stromček, ktorý nielenže dobre vyzerá, ale aj chutí. Jediný problém, ktorý by pri pečení tohto koláča mohol nastať, je ten, že by sa opäť Nutella stihla vypariť ešte skôr, ako by ste ju vôbec použili.

nutelovy stromcek
youtube, Steve´s Kitchen

Čo budete potrebovať:

pohár Nutelly
300g hladkej múky
20g krupicového cukru
30g rozpusteného, ale už nie teplého masla
15g kvasníc
1 žĺtko
150ml vlažného mlieka
štipku soli

… Na konci nájdete video s celým postupom.

Postup:

nutelovy stromcek2
youtube, Steve´s Kitchen

Zo všetkých surovín vypracujeme hladké nelepivé cesto, ktoré rozdelíme na tri rovnaké časti. Všetky tri časti sa posnažíme vyvaľkať do tvaru trojuholníka, aby sa nám lepšie vykrajoval konečný stromček.

nutelovy stromcek3
youtube, Steve´s Kitchen

Prvé cesto natrieme Nutellou, šetriť nemusíme. Prekryjeme ďalším cestom a takisto natrieme. Tretie cesto už ale nenatierame, len položíme na vrch. Pokračovanie na druhej strane.Komentovať (0)