koso / / LifeHacking
Príroda nám ponúka mnoho dobrého, tak prečo to nevyužiť?

Dodáva nám látky, ktoré nás liečia, pomáhajú nám proti chorobám, alebo pri regenerácii, a to aj vo veciach, o ktorých ste si to možno nemysleli.

Vývar z kostí

Ak si ešte nerobíte pravidelne tento vývar, mali by ste začať! Je veľmi zdravý a je lacný, keďže ho môžete pripraviť aj zo zvyškov z jedla.

Takýto vývar je bohatý na  minerály a je vyrobený varením kosti zdravých zvierat so zeleninou, bylinkami a korením. Pomáha vášmu imunitnému systému, kostiam a posilňuje zuby, ktorým dodáva minerály, posilňuje kĺby, pokožku a vlasy vďaka vysokému obsahu kolagénu. Na vývar môžete použiť kosti z hovädzieho mäsa, jahňacieho, hydiny, alebo rýb a často sa pridáva zelenina a korenie.

nytimes.com
nytimes.com

V lepších reštauráciách môžete na tento vývar natrafiť, tak nezúfajte, ak sa vám ho doma nechce robiť.

Použitie: polievka

Živočíšne uhlie

Na čo všetko používate živočíšne uhlie, známe tiež ako aktívne, alebo čierne? Možno ho o chvíľu pridáte aj do vašej starostlivosti o pleť.

Živočíšne uhlie má vynikajúce detoxikačné účinky. Priťahuje toxíny ako veľký magnet a potom ich rýchlo  a účinne vyvedie preč z vášho tela. To isté robí aj z vonkajšej strany, čistí toxíny z vlasov a pokožky prírodným procesom. Môžete si s ním vyčistiť aj zuby, pre ktoré má aj bieliaci efekt a hlbšie o tom si môžete prečítať v našom článku, ktorý sa venuje tejto téme.

somalystore.com
somalystore.com

Na masku na tvár budete potrebovať trochu vody, môžete použiť aj aloe vera, zmiešate to dokopy a potom nanesiete. Nechajte masku zaschnúť a následne si ju zmyte.

Použitie: zamiešané v džúse, maska na tvár, ako zubná pasta

Čaro slimákov

To, že je mucinem slimáka dobrý pre pokožku, zistili náhodou farmári slimákov, keď si všimli, že ich poranenia na rukách z práce sa zahojili bez jaziev po tom, ako mali v rukách slimákov. Okrem ošetrenia porezaní, jaziev a popálenín, gél slimákov je dobrý aj proti akné, vďaka vyhladzovaniu a regenerácií pokožky, a taktiež upokojuje zápal a podráždenie. Je to čisto prírodný produkt, čiže neobsahuje žiadne chemikálie.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Ak by ste si to chceli vyskúšať, nemusíte chodiť na žiadnu farmu. Dnes používajú zázraky z slimákov mnohé kozmetické značky a určite niečo nájdete aj vo vašej drogérií.

Použitie: maska na tvár

Kokosový olej

O kokosovom oleji ste už určite počuli a pokiaľ ho ešte nemáte, mali by ste porozmýšľať o jeho kúpe, veď je to “najzdravší olej na zemi” a stačí vám jeden, ktorý môžete použiť na šalát, aj na pokožku. Dá sa použiť ako potravina, aj ako prírodná kozmetika na vlasy a telo.

Ak pravidelne konzumujete kokosový olej, dodávate telu zdravé tuky, ktoré hydratujú vašu pokožku a zabíjajú vo vás látky, ktoré sú jednými z najväčších dôvodov vzniku akné. Olej obsahuje prírodné antioxidanty v podobe vitamínov A, C a E. Na telo sa najlepšie používa po sprche namiesto telového mlieka a na suchú pokožku, dá sa použiť aj ako balzam na pery. Na vlasy sa používa proti vypadávaniu vlasov, rozstrapkaným končekom, dodáva lesk a zmäkčuje. Pri všetkých prípadoch používajte čistý, panenský kokosový olej, ktorý nie je hydrogenovaný.

paleogrubs.com
paleogrubs.com

Použitie: do kávy, na pokožku, maska na vlasy

Čokoláda

Čokoláda je naozaj skvelý krémový zázrak. V jej surovej forme ju jeme, pijeme a občas stojí zato naniesť si ju na tvár.

skintrium.com
skintrium.com

Tmavá čokoláda pomáha proti starnutiu pleti kvôli jej obsahu antioxidantov, ktoré udržujú pokožku v jej najlepšej forme. Pre jej detoxikačné účinky sa hodí na prechodné obdobia, ako jar a jeseň. Jedenie tmavej čokolády je dobré kvôli živinám, ktoré obsahuje a zároveň si ju viete vychutnávať, no nanášanie čokolády na tvár umožňuje jej vitamínom a antioxidantom preniknúť do pokožky, navyše môžete zjesť to, čo vám jazyk dosiahne.

Použitie: dezert, maska na tvár

Rakytník

Rakytník obsahuje množstvo živín. Každá bobula je bohatá na antioxidanty a pomáha proti množeniu škodlivých buniek, ktoré spôsobujú choroby a chráni pred UV žiarením. Tlmí bolesť a podporuje chudnutie. Majú silnú chuť, tak si ho môžete s niečím rozmixovať a trochu to stlmiť.

2012rok.sk
2012rok.sk

Olej z rakytníka sa používa na pokožku, na ktorú pôsobí hydratačne, čistiaco, a aj ako peeling. Taktiež tlmí červené miesta a lieči pokožku v jej hlbšej vrstve, čím ju udržuje zdravú a mladistvú. Používa sa aj na vlasy, kde posilňuje vlasovú cibuľu a obmedzuje vypadávanie vlasov.

Použitie: na pokožku, na vlasy

Kolagén

Kolagén je proteín, ktorý vaše telo vytvára, aby dodalo pokožke silu, flexibilitu a odolnosť. Ak pridáte kolagén do vašej stravy, pomôže vám pri jazvách z akné a vráskam. Vekom strácate v tvári tuky, no niektoré by ste si radi nechali, aby ste vyzerali mlado (samozrejme), a preto by ste mali piť kolagén. Dá sa využiť aj na pery, ktorým dodáva prirodzenú vlhkosť a hebkosť.

Môžete sa s ním stretnúť vo viacerých formách a  produkty nájdete v drogérií.

biome.sk
biome.sk

Použitie: doplnok

0
Komentovať (0)