/ 0 / koso
Príroda nám ponúka mnoho dobrého, tak prečo to nevyužiť? Dodáva nám látky, ktoré nás liečia, pomáhajú nám proti chorobám, alebo pri regenerácii, a to aj...

Príroda nám ponúka mnoho dobrého, tak prečo to nevyužiť? Dodáva nám látky, ktoré nás liečia, pomáhajú nám proti chorobám, alebo pri regenerácii, a to aj vo veciach, o ktorých ste si to možno nemysleli.

Vývar z kostí

Ak si ešte nerobíte pravidelne tento vývar, mali by ste začať! Je veľmi zdravý a je lacný, keďže ho môžete pripraviť aj zo zvyškov z jedla.

Takýto vývar je bohatý na  minerály a je vyrobený varením kosti zdravých zvierat so zeleninou, bylinkami a korením. Pomáha vášmu imunitnému systému, kostiam a posilňuje zuby, ktorým dodáva minerály, posilňuje kĺby, pokožku a vlasy vďaka vysokému obsahu kolagénu. Na vývar môžete použiť kosti z hovädzieho mäsa, jahňacieho, hydiny, alebo rýb a často sa pridáva zelenina a korenie.

nytimes.com
nytimes.com

V lepších reštauráciách môžete na tento vývar natrafiť, tak nezúfajte, ak sa vám ho doma nechce robiť.

Použitie: polievka

Živočíšne uhlie

Na čo všetko používate živočíšne uhlie, známe tiež ako aktívne, alebo čierne? Možno ho o chvíľu pridáte aj do vašej starostlivosti o pleť.

Živočíšne uhlie má vynikajúce detoxikačné účinky. Priťahuje toxíny ako veľký magnet a potom ich rýchlo  a účinne vyvedie preč z vášho tela. To isté robí aj z vonkajšej strany, čistí toxíny z vlasov a pokožky prírodným procesom. Môžete si s ním vyčistiť aj zuby, pre ktoré má aj bieliaci efekt a hlbšie o tom si môžete prečítať v našom článku, ktorý sa venuje tejto téme.

somalystore.com
somalystore.com

Na masku na tvár budete potrebovať trochu vody, môžete použiť aj aloe vera, zmiešate to dokopy a potom nanesiete. Nechajte masku zaschnúť a následne si ju zmyte.

Použitie: zamiešané v džúse, maska na tvár, ako zubná pasta

Čaro slimákov

To, že je mucinem slimáka dobrý pre pokožku, zistili náhodou farmári slimákov, keď si všimli, že ich poranenia na rukách z práce sa zahojili bez jaziev po tom, ako mali v rukách slimákov. Okrem ošetrenia porezaní, jaziev a popálenín, gél slimákov je dobrý aj proti akné, vďaka vyhladzovaniu a regenerácií pokožky, a taktiež upokojuje zápal a podráždenie. Je to čisto prírodný produkt, čiže neobsahuje žiadne chemikálie.

dailymail.co.uk
dailymail.co.uk

Ak by ste si to chceli vyskúšať, nemusíte chodiť na žiadnu farmu. Dnes používajú zázraky z slimákov mnohé kozmetické značky a určite niečo nájdete aj vo vašej drogérií.

Použitie: maska na tvár

Pokračovanie na ďalšej strane…Komentovať (0)