Foto: TASR - archív/AP Photo - Francois Mori

Slávna módna značka sa tak pripája k iným ako je Michael Kors, Gucci, Versace a Burberry.

Značka Chanel vyhlásila, že už nebude používať na výrobu svojich produktov kožušinu, ani kožu z exotických zvierat. To znamená, že od známej francúzskej značky sa už nedočkáte odevov či módnych doplnkov z krokodílej, hadej alebo inej kože z exotických zvierat. 

Namiesto toho začne značka pracovať na vývoji nových a udržateľných materiálov, ktoré majú minimálny negatívny efekt na životné prostredie. Bližšie tento zámer však Chanel nekonkretizoval.

Problém nájsť vhodné produkty

Toto rozhodnutie bolo s radosťou prijaté organizáciami na ochranu zvierat, ktoré neustále žiadajú veľké módne značky, aby konečne prestali s používaním kožušiny a kože. Riaditeľ Chanel – Bruno Pavlovsky sa vyjadril, že toto rozhodnutie bolo aj veľmi praktické. Je totiž náročné nájsť vhodné zvieracie kože, ktoré okrem toho, aby spĺňali požiadavky dizajnu, tak by dodržiavali aj etické štandardy.

Foto: Pixabay

Organizácie na ochranu zvierat teraz dúfajú, že sa Chanelom inšpirujú aj ďalšie značky, ktoré ešte stále využívajú kože a kožušiny, ako je napríklad Louis Vuitton.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )