foto: Pixabay

Jedným z plánov, ktoré má Čína na rok 2018 je aj výsadba nových stromov, ktoré pokryjú tak veľkú časť územia, akú má zhruba Írsko.

Výsadbou nových stromov sa snaží Čína zlepšiť životné prostredie a dúfa, že do roku 2020 pokryje viac ako 23% územia lesmi. Vedúci pracovník Čínskej Štátnej správy lesného hospodárstva, Zhang Jianlong, oznámil tieto plány na stretnutí vo štvrtok a povedal, že vláda by chcela rozšíriť územie lesov o 6,66 milióna hektárov. 

Zhang Jianlong povedal: “Spoločnosti a organizácie, ktoré sa zameriavajú na ekológiu a životné prostredie, sú vítané a môžu sa zapojiť do tejto veľkej ekologickej kampane.”

pexels.com

Jianlong takisto dodal, že v posledných piatich rokov sa investície do lesníctva ukázali ako veľmi prospešné. Vláda dokázala vysadiť až 33,8 milióna hektárov stromov, čím celková plocha lesov v krajine dosiahla 208 hektárov.

Najčastejšie sa spomína silne znečistená provincia Hebei, ktorá obklopuje hlavné mesto Peking. Jianlong povedal, že v tejto oblasti budú vysadené tri nové lesy s cieľom zvýšiť pokrytie na 35% do roku 2020.

Podľa údajov Global Forest Watch, v roku 2020 predstavovali lesy v Číne len 17% z celkového územia. Organizácia tvrdí, že medzi rokmi 2001 až 2016 zmizlo viac ako 8 miliónov hektárov lesov. Najväčší ročný pokles za osem rokov prišiel v roku 2016, kedy zmizlo viac ako 700 000 hektárov.

maxpixel.freegreatpicture.com

Štátna univerzita v Michigane uverejnila v roku 2016 správu o odlesňovaní v Číne. Dôvodmi boli najmä dlhoročná ťažba dreva, záplavy a premena lesného územia na poľnohospodársku pôdu. Práve z dôvodu veľkého znečistenia vzduchu a nedostatku vody sa Čína rozhodla svoje lesy obnoviť a vysadiť tak niekoľko tisíc hektárov nových lesov.

Pozri aj: Mohlo by vás to doviesť až k smrti. Toto všetko by sa postupne stalo s vašim telom, ak by ste jedli iba mäso

indy100.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )