Pixabay

V Indii sa turisti stretávali s nemilým problémom. Zaobstarať si miestnu SIM kartu sa nezaobišlo bez zdĺhavej byrokracie. Podľa všetkého je to už minulosť.

India každoročne čelí náporu turistov. Niekto sa tam vyberie za duchovným prebudením, iných láka neznáma kultúra. Cudzinci sa však pri vybavovaní SIM karty miestneho operátora nezaobišli bez problémov. Dlhá čakacia doba, dokumenty a následné niekoľkodňové čakanie na aktiváciu karty. Miestne orgány však spravili ústretový krok.

Podľa vyhlásenia asociácie The Indian Association of Tour Operators (IATO), cudzinci, ktorí majú platné E-víza a pristanú na medzinárodnom letisku Indira Gandhi v Naí Dillí, dostanú SIM kartu štátom podporovaného operátora BSNL. Ostatných 15 letísk, ktoré sú v krajine a budú si vedieť overiť E-víza, sa čoskoro stanú súčasťou programu.

Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je kópia elektronických víz a prvej strany pasu. Na SIM karte budete mať  k dispozícii kredit 50 Rs (približne 70 centov) na uskutočnenie hovorov a okrem toho 50MB mobilných dát. Karta bude aktívna mesiac a turisti budú mať na pomoc nepretržitú 24-hodinovú linku, ktorá je zriadená presne na tento účel a bude k dispozícii v dvanástich jazykových mutáciách.

Indická vláda umožňuje získať víza viac ako 150 krajinám, pričom stačí o ne požiadať iba štyri dni pred príchodom do krajiny.

Aj keď sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať, India urobila významný krok. Predtým bolo získanie SIM karty naozaj zdĺhavým procesom. Ak ste sa ju pokúsili získať, museli ste predložiť viacero dokumentov, vrátanie preukazu totožnosti, fotokópiu pasu s platnou vízovou pečiatkou, potvrdenie o adrese, fotografiu a ďalšie detaily. Okrem byrokracie ste museli rátať s určitým časom, pokiaľ sa schválila vaša žiadosť. Navyše, bolo to otázkou dní, kým bola aktivovaná.

pixabay.com

„Táto iniciatíva pomôže turistom okamžite sa skontaktovať so svojou rodinou, hotelmi, či cestovnými kanceláriami. Myšlienka mi napadla, keď som dostal podobnú kartu pri návšteve Srí Lanky,“ tvrdí minister cestovného ruchu Dr. Mahesh Sharma.

Ministerstvo prišlo s návrhom minulý rok. Tento krok určite pomôže krajine prilákať viac turistov. Podľa National Council for Applied Economic Research, bola India 38. najnavštevovanejším miestom na svete, pričom cestovný ruch mal 6,77 percentný podiel na celkovom HDP krajiny.

Aj maličkosť môže veľa zmeniť. Hodiny strávené vyčkávaním na nevyhnutnú súčasť našich moderných životov sa predsa dajú stráviť aj príjemnejším spôsobom.

Pozri aj: Neuveriteľné, no je to realita. Tieto tri ostrovy stoja menej, než je priemerná cena trojizbového bytu v Bratislave

interez.sk (Michaela) mashable.com
Príbehy
0
Komentovať (0)