indonesia.tripcanvas.co

Ste absolútny ľudomil a túžite po súkromí? Už žiadni otravní susedia, len vy a nikto viac. Kúpte si ostrov!

Mať vlastný ostrov. To znie dobre, však? Váš sen sa môže stať realitou. Stačí vám na to iba 166 143 €, čo nie je až tak veľa, keď si do úvahy vezmeme premrštené ceny bytov v Bratislave. V centre mesta za trojizbový byt bez mihnutia oka zaplatíte cez 200-tisíc € a to nevravíme o tých najluxusnejších ponukách. Kúpa ostrova tak stále vychádza ako lacnejšia možnosť.

Kúpiť si nehnuteľnosť v centre Bratislavy vyžaduje poriadny balík peňazí. Väčšina priemerne zarábajúcich Slovákov môže len snívať o tejto možnosti. Ak sa však dokážete uskromniť a pre život v hlavnom meste si vyberiete aj menej lukratívnu štvrť, počítajte so sumou okolo 160-tisíc €. Ak vás však život v malometrážnom byte na siedmom poschodí bytového komplexu až tak neláka, je na čase zvážiť kúpu ostrova.

Aby sme vás trošku navnadili, máme pre vás zaujímavú akciu. Za svoje peniaze nedostanete jeden, ani dva, ale rovno tri ostrovčeky s rozlohou 108 akrov (približne 43,70 ha). Ostrovčeky sa nachádzajú na rieke Potomac (USA) a podľa aktuálneho vlastníka Petra Merteza sú ideálne pre každého milovníka prírody. Priaznivci železobetónových konštrukcií by si asi neprišli na svoje.

Drew Mackchintos

Možnože vás táto fotografia až tak neočarila, ale ostrovčeky sú podľa majiteľa naozaj prekrásne. Môžete sa tešiť na kačice, husi a volavky, teda v prípade ak patríte k zanieteným ortinológom. Ostatných možno aspoň poteší pohľad na platany.

Peter Mertez pre Washington Post povedal, že ostrovy kúpil v roku 1987, keď mal len 27 rokov. Aj tak to je podľa nás obdivuhodný čin, veď väčšina jeho rovesníkov býva u mamy, vypapkávajúc vynikajúci segedín.

„Cez leto je to tu veľmi zaujímavé. Nachádzate sa v strede veľkej rieky a zovšadiaľ vás úplne pohlcujú zvuky divočiny. Neskutočne silný je zvuk valiacej sa vody,“ presviedča Peter potenciálnych záujemcov.

„Málokto vlastní ostrov. Na rieke Potomac existuje len hŕstka súkromných ostrovov,“ pokračuje majiteľ. Tvrdí, že zažil mnoho príjemných výletov na ostrovy s priateľmi, kde sa bohapusto oddávali rybačke a táboreniu. Je to miesto, kde môžete byť sami so sebou. V prípade potreby sa môžete opiť aj sám. Človek predsa na to nutne nepotrebuje spoločnosť.

Aj sa vám však napriek tejto lukratívnej ponuke zdá cena predsa len trošíčku cez váš rozpočet a túžite po vlastnom ostrove, máte šancu jeden vyhrať len za 34 libier. Svoje šťastie môžete skúsiť TU.

Ostrov, ktorý vyzerá ako Raj na zemi, dali jeho majiteľa do tomboly. Má vlastný hotel, potápačské centrum a čo je najlepšie, šťastný výherca sa automaticky stane majiteľom rezortu Kosrae Nautilus Resort, ktorý sa môže popýšiť 16-izbovým hotelom.

wintheislandestates.com
wintheislandes.com

Ak sa obávate toho, že údržba hotela by vás príliš rušila od popíjania kokteilov a váľania sa v sieti, aj to je vyriešené. Hotel je vybavený 16-členným tímom  dlhodobých zamestnancov, ktorí vás nebudú stáť ani cent.

Veľa  šťastia, ak sa rozhodnete zapojiť sa do tomboly!

Pozri aj: Nový Zéland vám preplatí letenku a ponúkne bezplatnú dovolenku. Stačí, ak budete súhlasiť s touto podmienkou

interez.sk (Michaela) theladbible.com