boomsbeat.com

Skupina 20-tich supermiliárdárov, ktorá spolu disponuje majetkom až 170 miliárd dolárov ide bojovať proti klimatickým zmenám. Chcú investovať do zelených projektov, a tak zvrátiť hrozné následky globálneho otepľovania.

Čo by ste urobili keby ste mali toľko peňazí, že si to neviete ani predstaviť? Všetko, po čom túžite, by ste mohli mať mihnutím oka a je jedno či ide o luxusné jachty, či dokonca nejaký karibský ostrov. Isto však po nejakom tom prvotnom „nabažení sa“ by ste určite aj vy začali rozmýšľať, ako využiť toľké peniaze tak, aby to malo hlbší zmysel. A k podobným myšlienkam dospelo aj niekoľko miliardárov, ktorí si uvedomii, že investovať peniaze do záchrany planéty pre ďalšie generácie je asi tá najlepšia voľba. Preto sa títo supermiliardári na čele s Billom Gatesom rozhodli, že za pomoci svojho majetku idú bojovať proti klimatickým zmenám. 

Je jasné, že bez peňazí sa proti klimatickým zmenám bojuje len veľmi ťažko. A uvedomuje si to aj skupina 20 miliardárov, medzi ktorými je okrem Billa Gatesa aj Richard Branson (zakladateľ Virgin), či Jeff Bezos (zakladateľ Amazonu). Preto založili fond, v ktorom je momentálne jedna miliarda dolárov. No toto číslo nie je konečné. Tento fond je zameraný na energetiku a investovanie do moderných technológií, s cieľom nahradiť neefektívne a znečisťujúce zariadenia novými modernými a ekologickými technológiami.

„Energetický globálny trh v súčasnej dobe zahŕňa v sebe kapitál vo výške 6 biliónov dolárov a očakáva sa, že do roku 2040 vzrastie dopyt po energii o jednu tretinu“, uvádza skupina na svojej internetovej stránke.

climatechangecentral.com
climatechangecentral.com

Tento fond spadá pod projekt založený už v roku 2015, v ktorom okrem Billa Gatesa a mnohých ďalších známych miliardárov vystupuje aj Mark Zuckerberg. Teraz je potrebné čo najskôr pripraviť plán, aby tento najnovší fond začal investovať prostriedky do firiem a start-upov, ktoré sa snažia zmierniť dosahy klimatickýh zmien.

Skupina 20-tich miliardárov disponuje celkovou sumou na úrovni až 170 miliárd dolárov, čím môžeme toto zoskupenie s pokojom označiť za najbohatšiu skupinu investorov na svete. Investovanie finančných prostriedkov by sa malo zamerať v budúcnosti aj na ekologické poľnohospodárstvo, efektívnu dopravu, či moderné spôsoby výroby elektrickej energie.

„O všetko, čo nás privedie k lacnej, čistej a spoľahlivej energií sa budeme intenzívne zaujímať a sme otvorení k spolupráci“ povedal Bill Gates pre Quartz.

Bill Gates je známy svojou dobročinnosťou a filantropizmom. So svojou ženou Melindou už niekoľko rokov spravujú nadáciu, ktorej cieľom je nájsť účinný liek na maláriu a detskú obrnu. Klimatické zmeny sú ale na „jedného“ supermiliardára predsa len veľké sústo, preto vytvorenie takejto spoločnej skupiny má skutočne zmysel a potenciál.

ytimg.com
ytimg.com

Dúfame, že efekt tejto snahy sa prejaví čoskoro, keďže klimatické zmeny nad nami zatiaľ vyhrávajú a je najvyšší čas začať s nimi seriózne bojovať, aj keď podľa niektorých skeptikov je už neskoro. No vždy je podľa nás lepšie začať bojovať neskôr ako nikdy a veríme, že vždy je šanca na zmenu. A to aj v boji s klimatickými zmenami.

Pozri aj: Leonardo DiCaprio zachraňuje svojim novým filmom svet. Pozrieť si ho môžete zadarmo aj v článku a po česky

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy