National Geographic

National Geographic spolu s hercom Leonardom DiCapriom vytvorili počas troch rokov spolupráce jedinečný dokument, ktorý nám ukazuje krutú realitu globálneho otepľovania. Čo nás v budúcnosti čaká? A dá sa s tým ešte niečo robiť?

Aj keď sa to možno na prvý pohľad nezdá, Leonardo DiCaprio je veľkým bojovníkom proti globálnemu otepľovaniu. Najnovšie sa o tom môžete presvedčiť v jeho dokumente, ktorý vznikol v spolupráci s National Geographic. V dokumentárnom filme uvidíte, akou drastickou zmenou prechádza naša planéta, a to aj práve v tomto momente, ako čítate tieto riadky.

Pápež František, Barack Obama či generálny tajomník OSN, Pan Ki-Mun. To sú len niektoré z osobností, s ktorými oskarový herec a hrdina filmov ako Revenant či Titanic rozoberá vážny problém klimatických zmien. Leonardo navštívi mnohé oblasti na Zemi, ktoré sú najviac postihnuté zmenami počasia. Precestuje prakticky celý svet a všade nájde dôkazy o tom, ako veľmi klimatické zmeny ohrozujú našu planétu. V Grónsku sleduje, aký vplyv má otepľovanie na ľadovce a v Indonézií zase ako sú dažďové pralesy hromadne vypaľované, len aby uvoľnili miesto palmám na pestovanie palmového tuku.

Film „Je s nami koniec?“ je silný preto, lebo nám ukazuje, aká je v skutočnosti realita a tá dobrá teda skutočne nie je. „Ak nezačneme hneď konať, náš osud je nezvratný“ hovorí režisér dokumentu Fisher Stevens.

Dokument sa v týchto dňoch vysiela na National Geographic, môžete si ho pozrieť napríklad v stredu 2. novembra o 21:00. Aj v súvislosti s premiérou tohto dokumentu viacerí poskytovatelia satelitných služieb uvoľnili tento kanál zo svojej platenej ponuky a môžu si ho teda vychutnať viacerí diváci. Ak ale nechcete čakať, môžete si tento strhujúci dokument v českom jazyku pozrieť tu:

interez.sk (Matej Mensatoris), thisisinsider.comnational-geographic.cz
0
Uložiť článok
Komentovať