Ilustračná foto: Polícia Slovenskej republiky

Celý život ju týral, svoju vinu však popiera.

Dlhé desaťročia týral svoju manželku. Psychicky aj fyzicky. Vyhrážal sa jej zabitím, dvakrát jej zlomil nos a hodil po nej sekeru. Na súde v Čadci si vo veku takmer 80 rokov vypočul rozsudok. Za päť desaťročí plných teroru dostal dva roky s minimálnym trestom stráženia. Sudkyňa pritom prihliadala na jeho vek aj zdravotný stav. Informáciu priniesli Noviny.sk.

Podľa obžaloby trápil muž svoju manželku viac ako 50 rokov, teda počas celého manželstva. Dnes sú už rozvedení.

Syndróm týranej ženy

„Bezdôvodne ju fyzicky napádal, predovšetkým tak, že ju chytil za krk a škrtil, fackal ju a kopal do celého tela,“ uviedla sudkyňa.
Svojej žene sa okrem toho často vyhrážal smrťou. Podľa hovorkyne Krajského súdu v Žiline, Anny Dudovej Záborskej, v nej vyvolával strach tým, že zo zásuvky povykladal nožíky a vyzval ju, aby si vybrala, ktorým z nich ju zabije.

Podľa obvinení jej dvakrát zlomil nos a hodil po nej sekeru. Nevyhol sa ani psychickému týraniu a jeho despotizmus sa prejavoval tým, že jej zakazoval stretávať sa s inými ľuďmi, obmedzoval ju v možnosti kúpať sa podľa potreby, svietiť, vypínal jej kúrenie v izbe.

Muž z Kysúc však svoju vinu popiera. Podľa súdneho znalca z odboru psychiatrie však jeho, dnes už exmanželka, trpí syndrómom týranej ženy.

Pri verdikte však sudkyňa zvážila jeho zdravotné problémy a aj vysoký vek. „Sudkyňa uložila obžalovanému nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere dva roky so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia,“ povedala Dudová Záborská.

Rozsudok je však nateraz neprávoplatný. Obvinený aj obhajca si ponechali lehotu na podanie opravného prostriedku. Prokurátor podal odvolanie voči výroku o treste v neprospech obžalovaného.

Vo svojom trápení nikto nemusí byť sám. Ak prežívate náročné obdobie, tím profesionálov je tu pre vás 24 hodín denne na webe IPčko.sk. Pomoc môžete vyhľadať kedykoľvek prostredníctvom mailu alebo chatu.
Uložiť článok

Najnovšie články