howtogeek.com

Matej Mensatoris / / Veda
Ochrana dát je v súčasnej dobe asi jedna z najpodstatnejších oblastí, ktorou sa zaoberajú mnohí technologickí giganti. Väčšinou ide o ochranu digitálnu, čo znamená najmä tvorbu antivírusových...

Ochrana dát je v súčasnej dobe asi jedna z najpodstatnejších oblastí, ktorou sa zaoberajú mnohí technologickí giganti. Väčšinou ide o ochranu digitálnu, čo znamená najmä tvorbu antivírusových softvérov, no aj rôzne šifrovania a zabezpečenia obsahu. Takéto zabezpečenia sú samozrejme namieste a každému, komu jeho dáta nie sú ľahostajné, ich vrelo odporúčame. Pri tom však netreba zabúdať aj na samotné fyzické zabezpečenie počítača pred krádežou, kedy okrem dát prídeme aj o samotný prístroj. Našťastie existuje zabezpečenie, ktoré je skutočne jednoduché a vyžaduje si investíciu v hodnote niekoľko eur a váš drahocenný notebook tak bude v bezpečí.

Takmer každý notebook je vybavený malým otvorom v tvare zámky. Možno niektorí z vás neviete, no tento otvor slúži na pripnutie bezpečnostného zámku, podobne ako keď si napríklad na verejnosti pripnete bicykel o plot alebo stojan.

howtogeek.com
howtogeek.com

Zámky sa pohybujú v rôznych cenových hladinách. I keď u niektorých veľmi lacných variantoch si nie sme istí kvalitou spracovania a odolnosti, pri investícii v hodnote približne 20 eur dostanete plnohodnotný zámok, ktorý zásadne zvýši zabezpečenie vášho notebooku.

Je len na vás, či si zvolíte zámok na kľúč, alebo podľa nás pohodlnejšiu variantu v podobe zabezpečenia číselným kódom.

dataflex.com.sg
dataflex.com.sg

Inštaláciu takéhoto kábla zvládne úplne každý, je jednoduchá a nenáročná. Ako každá ochrana, ani táto nie je stopercentná, no na druhej strane, prípadnému zlodejovi dokáže pekne sťažiť krádež. Zabezpečovacie lanká sú vyrobené z vysokopevostnej ocele a sú previazané spolu pre vytvorenie ešte väčšej odolnosti. K prestrihnutiu takéhoto zabezpečenia by zlodej potreboval veľmi veľké kliešte, s ktorými by budil v okolí pomerne vysokú pozornosť.

lockitdown.com.au
lockitdown.com.au

Ak pracujete v prostredí, kde sa nachádza veľké množstvo neznámych ľudí, prípadne ste v škole, alebo napríklad na letisku a potrebujete od vášho notebooku na nejaký čas odísť, tak takýto zabezpečovací zámok je určený práve pre vás. Samozrejme zámkom nemusíte zamknúť len notebook, rovnaké otvory na zamknutie zariadení sa nachádzajú aj na mnohých projektoroch či herných konzolách.

Podľa nás sa investícia do takého zabezpečenia rozhodne oplatí, keďže príležitostnému zlodejovi tým prakticky znemožníte, aby sa dostal k vášmu drahocennému zariadeniu.

0
Komentovať (0)