Foto: Facebook/ Kayley Olsson

Depresia môže ovplyvniť ľudí tými najrôznejšími spôsobmi.

Niekto sa úplne stráni spoločnosti ľudí, iný stratí akýkoľvek záujem o všetkých a o všetko. Nie je to však niečo, za čo by sa mali dotyční hanbiť, ale niečo, o čom by sa malo v spoločnosti hovoriť a snažiť sa pochopiť a pomôcť ľuďom s podobným problémom. Presne to sa podarilo istej kaderníčke, keď k nej prišla študentka s prosbou o pomoc. 

Kayley Olsson z Iowy sa stretla so 16-ročnou študentkou v kaderníckom salóne. Mala sa čoskoro vrátiť do školy, kde ju mali odfotiť, no kvôli silným depresiám sa vykašľala na česanie vlasov, a tak to aj dopadlo. Krásne hnedé vlasy mala zamotané a zlepené a vyžadovali obrovské množstvo práce, aby sa ich podarilo zachrániť. „Keď prišla, povedala mi, aby som ich odstrihla, pretože nedokáže zvládnuť bolesť, kým by sme ich vyčesali. Zlomilo mi srdce, keď mi povedala, že za tú námahu ani nestojí. Preto sme urobili všetko pre to, aby sme jej vlasy zachránili,“ povedala kaderníčka.

V prvý deň to trvalo 8 hodín a na ďalší deň to bolo ešte 5, kým sme ich vyčesali a vyzerala dobre pred fotením na školské fotky. Kayley chce vďaka tejto skúsenosti upozorniť ľudí, že niekedy stačí len chcieť pomôcť. Najmä však, že depresia môže mať mnoho podôb a nemali by sme ich prehliadať. „Psychické zdravie je dôležité, týka sa ľudí po celom svete, nech sú v akomkoľvek veku. Rodičia, berte to vážne. Netlačte na deti, ak niečo nedokážu urobiť. Nikdy by sa nemali cítiť natoľko zbytočné, že si nechcú ani učesať vlasy,“ hovorí.

Po dlhej procedúre sa Kayley podarilo vyčariť mladému dievčaťu úsmev na tvári a konečne cítila, že za niečo stojí, dokonca jej povedala, že na fotení sa bude usmievať a znova má pocit, že má prečo. Po tom, ako svoju skúsenosť zdieľala na sociálnych sieťach, mnoho ľudí ju zahltilo odpoveďami a pochvalnými komentármi. Mnohí zdieľali aj svoje vlastné príbehy o tom, ako im kaderníci pomohli cítiť sa znova ako ľudia.

Pozri aj: Spôsobuje poškodenie mozgu. Vedci odhalili, že depresia môže mať na nás oveľa väčší vplyv, ako sme si doteraz mysleli

ladbible.com
Príbehy
0
Komentovať (0)