Istý muž z dediny Ankang v Číne raz dostal od svojho priateľa do daru neznámy predmet a rozhodol sa, že ho bude používať na rozbíjanie orechov bez toho, aby vôbec vedel, čo tento nezvyčajný nástroj vôbec je.

O akú nesmierne nebezpečnú vec ide si uvedomil, až keď sa mu do rúk dostal leták, ktorého obsahom boli informácie týkajúce sa výbušnín. Tento muž mal obrovské šťastie, že ručný granát v priebehu toľkých rokov neexplodoval, a že sa jemu, ani ľuďom v jeho okolí nič nestalo. Podľa dedinčanov muž používal ručný granát ako nástroj na rozbíjanie orechov posledných 25 rokov.

Istý muž z mesta Ankang v Číne, v provincii Shaanxi si uvedomil, čo používal posledných 25 rokov na rozbíjanie orechov, až keď polícia v jeho meste rozdávala letáky týkajúce sa osvety ohľadom výbušnín. Mužovi sa zdal jeho nástroj na rozbíjanie orechov, ktorý dostal už dávno od priateľa, podobný výbušnine, ktorú videl na letáku. Vďaka tomuto sa stal Číňan taký slávny, že sa objavil v čínskom ekvivalente denníka People´s Daily Online, Huanqiu.

Podľa obyvateľov mesta, ktorí tohto muža poznali, Číňan používal nástroj, okrem iného, na rozbíjanie orechov. Bez toho, aby si vôbec uvedomil, čo to je a aké nebezpečenstvo ohrozuje jeho, aj jeho okolie. Podľa jeho slov, ručný granát dostal pred 25 rokmi od svojho priateľa.

Keď si dedinčan uvedomil, čo to je a akú nebezpečnú vec má doma, okamžite ručný granát odovzdal miestnej polícii a tá ho, samozrejme, preskúmala. Keďže ručný granát za taký dlhý čas, čo ho muž nezvyčajným spôsobom používal, neexplodoval, experti si neboli istí, či sa v ňom ešte nachádzajú výbušné materiály.

ručný granát- orechy
pixabay.com

Ručné granáty zvyčajne explodujú, keď sa z nich vytiahne bezpečnostná poistka a výbušnina sa odhodí preč. Ako sa výbušnina po odhodení otáča a rotuje vo vzduchu, najprv dôjde k detonácii rozbušky a tá vznieti zapaľovač, až kým sa plameň nedostane k samotnému detonátoru a dôjde k výbuchu.

Ľudia na sociálnej sieti Weibo komentovali mužovo neuveriteľné šťastie nasledovne.

Jeden z užívateľov sa vyjadril: „Skutočne ten muž jedol orechy celých 25 rokov?“

Ďalší sa pýtal: „Prečo by mu priateľ daroval bombu?“

Ďalší z užívateľov sociálnej siete sa na margo udalosti vyjadril takto: „Ešte stále je to stabilnejšie ako telefóny značky Samsung.“

Napriek tomu, že sa tento muž a jeho okolie sa nachádzali vo vážnom ohrození života, je treba uznať, že dostať od priateľa do daru ručný granát a nevedomky ho využívať takú dlhú dobu na rozbíjanie orechov, je trochu komické. Zaujímalo by ma, k akej príležitosti si priatelia dávajú do daru ručné granáty. Možno ten, kto tohto muža obdaroval, tak veľmi svojho priateľa nenávidel, že dúfal, že výbušnina mu pomôže zbaviť sa ho. Avšak, ak to bol jeho plán, nevyšiel celých 25 rokov. Hádam sa čoskoro nedočítame o pomste Číňana za tento nevydarený dar. Dúfam tiež, že nikto z vás nedostal takýto nebezpečný darček napríklad na Vianoce.

Pozri aj: V Nigérií sa jeden obchodník snažil predať 3 tony ryže. Neuveríte, z čoho bola vyrobená

interez.sk (Petra Sušaninová) dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)