Záber zo sitkomu Teória veľkého tresku, foto: MovieStillsDB / Jim Parsons, foto: Profimedia

Stvárnil jednu z najznámejších a najobľúbenejších postáv zo sitkomov.

Jim Parsons patrí medzi najväčšie hviezdy Teórie veľkého tresku (The Big Bang Theory). Vdýchol život postave milovaného a veľmi svojského Sheldona Coopera a aj napriek tomu, že už prešlo niekoľko rokov od odvysielania poslednej epizódy tohto sitkomu, dodnes baví aj mnohých Slovákov. Herec sa preslávil práve vďaka tejto role, s ktorou sa sám rozhodol skončiť a zo sitkomu odišiel, čo znamenalo jeho definitívny koniec. 

Článok pokračuje pod videom ↓

V článku sa dozviete aj:

  • ako sa Jim Parsons dostal k úlohe Sheldona a ako mu to zmenilo život;
  • koľko dostával zaplatené za jednu 18-minútovú časť;
  • ako zbohatol a aká je hodnota jeho majetku;
  • prečo sa rozhodol z Teórie veľkého tresku odísť;
  • kvôli čomu to nepríjemne zaskočilo jeho kolegov.

Vedel, že Sheldon je pre neho ako stvorený

Celým menom James Joseph Parsons sa narodil 24. marca 1973 v texaskom meste Houston, uvádza Britannica. Získal herecké vzdelanie, a kým sa dostal do televízie, objavil sa v celom rade divadelných hier. Kým sa mu podarilo uspieť, objavil sa až v 15 neúspešných pilotoch, spomína Chicago Tribune. Sám to ale nevnímal ako katastrofu, práve naopak. Jednoducho si vyskúšal zahrať viacero postáv, a preto, keď sa mu naskytla možnosť stvárniť rolu Sheldona, vedel, že je pre neho tou pravou.

Na kasting musel ísť aj druhýkrát

Web Diply spomína zaujímavosť spojenú s kastingom do Teórie veľkého tresku. Ak si myslíte, že Jim Parsons sa doňho dokonale hodil, nie ste jediní. Rovnako to videl aj producent Chuck Lorre, ktorého herec natoľko svojím výkonom očaril, až tomu nemohol uveriť. Preto si ho dal zavolať ešte raz, aby potvrdil, že nešlo o náhodu, a dokáže takto Sheldona stvárniť ešte raz.

Foto: Profimedia

Veľmi zbohatol

Ešte pred účinkovaním v Teórii veľkého tresku musel pracovať ako každý smrteľník. Napríklad bol aj pokladníkom. To sa ale zmenilo práve vďaka tomuto sitkomu. Celebrity Net Worth uvádza, že čistá hodnota Parsonsovho majetku sa odhaduje na 160 miliónov dolárov (necelých 150 miliónov eur). Vďaka lukratívnej dohode na ňom zarába dodnes.

Za 18 minút zarobil milión

Uložiť článok

Najnovšie články