Photos showing example hair styles hang inside a hair salon in Pyongyang, North Korea on Wednesday, Feb. 20, 2013. (AP Photo/David Guttenfelder)

Čo všetko viete o Severnej Kórei?

Pravdepodobne nie veľa, pretože táto krajina nie je veľmi otvorená turistom a jej obyvatelia sú prísne monitorovaní. Jej obyvatelia majú zakázané pre nás úplne bežné veci, bez ktorých by sme si už ani nevedeli predstaviť náš život.

Obyvatelia Severnej Kórei môžu nosiť iba štátom schválené účesy. Dokopy ich je 28, z toho je 18 typov pre ženy a 10 pre mužov.

newsfeed.time.com
newsfeed.time.com
newsfeed.time.com
newsfeed.time.com

V Severnej Kórei je momentálne rok 105 a nie 2016. Používajú totiž kalendár nazvaný “the Juche”, ktorý sa neráta od narodenia Ježiša, ale od narodenia vládcu Kim II-Sung, ktorý bol prezidentom Severnej Kórei od roku 1972 až do roku 1994, kedy zomrel.

giantbomb.com
giantbomb.com

Hotel s názvom The Ryugyong dominuje siluetu hlavného mesta Pyongyang. Je to 24. najväčšia budova na svete. Má až 105 poschodí a 3000 hotelových izieb, ktoré sú neobývané.

nazmiyalantiquerugs.com
nazmiyalantiquerugs.com

V roku 2014 Kim Jong-Un zakázal Choco Pies (malé koláčiky), pretože boli príliš populárne a on sa bál, že by vzbudili alebo podporili povstanie.

ramblingsabout.com
ramblingsabout.com

Po tejto udalosti ľudia z Južnej Kórei vypustili 50 balónov nesúcich 10 000 Choco Pies koláčikov do Severnej Kórei.

mashable.com
mashable.com

Modré rifle sú v Severnej Kórei zakázané, pretože sú považované za symbol amerického imperializmu.

m69barcelona.com
m69barcelona.com

Navzdory mnohým (niekedy aj nezmyselným) zákazom sa v Severnej Kórei nepovažuje marihuana za drogu a jej užívanie je legálne.

vice.com
vice.com

Za niektoré zločiny sa v Severnej Kórei môže niesť trest až tri generácie.

teendayz.com
teendayz.com

Severná Kórea využíva tak málo elektriny, že je v noci z vesmíru takmer neviditeľná a splýva s okolitým oceánom. V Južnej Kórei, spotrebuje každý človek 10,162 kilowatthodín elektriny ročne. Severokórejčan len 739.

nationalgeographic.com
nationalgeographic.com

Od roku 1994 bol Kim Čong-il vodca Kórejskej ľudovodemokratickej republiky (Severnej Kórei), po jeho smrti čelilo tisíce Severokórejčanov šesťmesačnému trestu vo väzenskom tábore za to, že neboli dostatočne rozčúlení a smutní.

ibtimes.co.uk
ibtimes.co.uk

V Každej domácnosti a podniku v Severnej Kórei musí byť rádio naladené na vládou riadenej frekvencik. Ľudia rádio nemôžu vypnúť, no môžu stíšiť hlas.

stripes.com
stripes.com

Každý učiteľ v Severnej Kórei musí vedieť hrať na harmonike, pretože sa dá nosiť so sebou k práci na polia, kvôli čomu je považovaná za ľudový nástroj.

lolwot.com
lolwot.com

Aj napriek tomu, že v Severnej Kórei existuje len veľmi málo zábavy pre drvivú väčšinu populácie, vláda umožňuje vysielanie len troch kanálov v televízii. Z nich sú dva k dispozícii iba cez víkend, zatiaľ čo tretí je obmedzený a môže vysielať len vo večerných hodinách, keď ľudia dokončili prácu a prišli domov.

lolwot.com
lolwot.com

V roku 2012 vyhlásila Severná Kórea, že našli staroveký brloh jednorožca, na ktorom jazdil legendárny kráľ Tongmyong.

redalertpolitics.com
redalertpolitics.com

Aj keď Coca-Cola predáva 1,8 miliárd nápojov denne, žiadny z nich nie je predaný v Severnej Kórei. Nepredáva sa len v dvoch štátoch na zemi, tým druhým je Kuba.

fortunedotcom.com
fortunedotcom.com

Severokórejčania nemajú prístup k internetu. Niekoľko privilegovaných má prístup k vnútornej sieti s názvom Kwangmyong, ktorá obsahuje 1000 až 5500 vládou schválených webových stránok.

ctvnews.ca
ctvnews.ca
Príbehy
0
Komentovať (0)