Foto: MovieStillsDB

Jedna skupina Vikingov sa lúči, druhá prichádza.

Populárny seriál Vikingovia (Vikings) z dielne stanice History a produkčnej spoločnosti MGM sa už čoskoro po šiestich sériách dočká veľkolepého finále. Nie však na dlho – severskí bojovníci totiž posledné slovo ešte nepovedali a budú pokračovať na streamovacej službe Netflix – v novom pokračovaní!

Skvelé správy pre fanúšikov historického fantasy seriálu Vikingovia nedávno priniesol jeho tvorca Michael Hirst. Ako informuje portál Screen Rant, úspešný hit sa po odvysielaní záverečnej šiestej série, ktorá štartuje v USA už 4. decembra tohto roku, dočká pokračovania.

Nejde pritom vôbec o žiadne nové správy. Už v januári 2019 totiž tvorcovia oznámili, že pracujú na spin-offe, no jeho objednanie na seriál oznámili len teraz. Pokračovanie bude niesť názov Vikings: Valhalla a odohrávať sa bude storočie po udalostiach pôvodnej série. Tvorcovsky spin-off zastreší Hirst spolu so scenáristom Jebom Stuartom (Smrtonosná pasca, Utečenec).

Foto: MovieStillsDB

Z televízie na streamovaciu službu

Vikingovia s príchodom nového seriálu tiež zmenia miesto premiéry nových epizód. Ich novým domovom bude streamovacia služba Netflix, ktorá si podľa informácií portálu Deadline na úvod objednala až 24 epizód. To je z jej strany veľmi nezvyčajné rozhodnutie, pretože novinky obľúbenej streamovacej služby mali pri prvých sériách zväčša od 8 do 13 epizód.

Seriál Vikings: Valhalla sa zameria na slávne postavy vikinskej histórie, medzi ktorými nechýbajú Leif Erikson, Freydis, Harald Harada či vojvoda normanský a anglický kráľ Viliam I. Dobyvateľ. Kto si hlavné úlohy v pripravovanom spin-offe zahrá, či kedy sa vôbec na Netflixe novinka objaví, zatiaľ nie je známe.

Obľúbený naprieč celým svetom

Pôvodní Vikingovia sa stretli s nemalým úspechom po celom svete, na Slovensku seriál vysielala televízia JOJ. Ústrednou postavou je Ragnar Lothbrok, ktorý spolu so svojou rodinou a spolubojovníkmi bojuje s nástrahami tvrdých severských podmienok a snaží sa dostať na pozíciu kráľa všetkých kmeňov Vikingov. Postava Ragnara však nie je len obyčajným človekom so svalmi a veľkou silou – je totiž priamym potomkom Odina, vládcu všetkých bohov.

Vikingovia u divákov zabodovali aj svojou surovosťou a mnohí seriál kvôli brutálnym scénam (násilie či sex) prirovnávali k seriálovému spracovaniu Hra o tróny (Game of Thrones). Niektoré scény preto tvorcovia museli pre amerických divákov cenzurovať a vystrihnúť.

O úspechu svedčí aj množstvo nominácií na prestížne ocenenia. 12-krát boli Vikingovia nominovaní len na Emmy, premeniť však nomináciu na cenu sa im v tomto prípade nepodarilo. Na konte však aj napriek tomu majú doposiaľ 31 víťazstiev z celkovo 100 nominácií.

Screen Rant, Deadline
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )