Foto: TV JOJ

O práva na seriál majú záujem aj ďalšie streamovacie služby a sú predmetom rokovania vo viacerých európskych krajinách.

Slovensko-ukrajinský koprodukčný televízny seriál Slovania nakrútený na Ukrajine má na svojom konte ďalší úspech. Ako informuje televízia JOJ, od budúceho týždňa ho uvidia aj diváci v Amerike. „Je to prvýkrát, keď bude vysielaný slovensko-ukrajinský seriál za oceánom,“ potvrdila televízia.

Článok pokračuje pod videom ↓

Slovanov nakrútila v slovensko-ukrajinskej koprodukcii, v produkčnom trojlístku spoločností Wandal Production, European Partnership Media Group a Slovenská produkčná.

„Taký veľkovýpravný seriál bol iba v slovenských podmienkach nerealizovateľný, no s podporou ukrajinského ministerstva kultúry sa ho podarilo nakrútiť vo svetovej kvalite,“ dodáva televízia.

Foto: TV JOJ

Dvanásťdielny slovensko-ukrajinský seriál sa nakrúcal v Žytomyri a v jeho okolí neďaleko Kyjeva, je fiktívnou rekonštrukciou historicko-dobrodružného príbehu.

JOJ Group už postúpila vysielacie práva na výpravný seriál Slovania platforme HBO Max, od 8. novembra si ho budú môcť pozrieť americkí diváci v ponuke streamovacích služieb Amazon FreeVee, Tubi a The Roku Channel. „Je to historický moment pre seriál slovensko-ukrajinskej produkcie, zatiaľ sa to podarilo len Slovanom,“ podčiarkuje televízia.

Foto: TV JOJ

Podľa jej vyjadrení majú o práva na seriál záujem aj ďalšie streamovacie služby a sú predmetom rokovania vo viacerých európskych krajinách.

Najnovšie články