Foto: flickr.com/flickr.com

Elon Musk sa zapojil do ďalšieho projektu. Tentokrát však ide o vzdelávanie detí v Tanzánii.

Elon Musk predstavuje revolúciu v takmer každom obore, v ktorom pracuje. Či už ide o vesmírne misie, elektrické automobily alebo solárnu energiu – zdá sa, že dokáže všetko, čo si zaumieni. Teraz sa snaží pomôcť deťom v Tanzánii.

Projekt Global Learning XPRIZE má pomôcť ďalšej krajine, no je omnoho humanitárnejší než Muskove zvyčajné projekty. Jeho cieľom je naučiť negramotné deti čítať, písať a počítať. Aj v dnešnej dobe totiž až 260 miliónov detí po celom svete nemá prístup k prvému alebo druhému stupňu vzdelania.

Práve s týmto má projekt bojovať. Deti zo 150 dedín v Tanzánii dostanú 8000 tabletov Pixel C od Googlu. V nich sa bude nachádzať softvér, ktorý má pomôcť deťom od 7 do 10 rokov učiť sa aj bez formálneho vyučovania. No predtým, ako tablety poputujú k deťom, budú medzi sebou súťažiť tímy z celého sveta.

#TBT to field testing Kitkit School in Tanzania. Love the peer-to-peer learning and sharing! Kitkit School is our new…

Geplaatst door Kitkit School op donderdag 2 maart 2017

XPRIZE už vybralo 11 tímov do semifinále z celkového počtu 198, ktoré sa o miesto uchádzali na začiatku projektu v roku 2014. Tým sa všetko posúva do ďalšej fázy. Ňou je finalizácia vzdelávacieho softvéru, na ktorý majú už len jeden mesiac. V septembri bude vybraných 5 tímov do veľkého finále, pričom každý z nich dostane 1 milión dolárov a testovanie softvéru sa posunie do praxe v Tanzánii.

Cieľom je dostať deti na čo najvyššiu úroveň vzdelania, no hlavne prejsť od učenia sa čítať k čítaniu, aby sa učili,” hovorí Matt Keller, jeden z riaditeľov celého projektu.

Carnegie Mellon's RoboTutor advances to Global Learning XPRIZE semifinals – Readmore: https://scienmag.com/?p=1542903

Geplaatst door Scienmag.com op woensdag 21 juni 2017

Počas 18 mesiacov sa deti budú učiť len z tabletov. Malo by to byť niečo ako škola hrou, teda pomocou hier a príbehov. Výučbu budú však zahŕňať aj priebežné testy, ktoré budú zamerané práve na čítanie, písanie a počítanie. Ktorémukoľvek tímu sa podarí najväčší pokrok v úrovni vzdelania detí, získa 10 miliónov dolárov.

Do projektu bude zapojených až 3000 detí, teda každá z finálnych skupín sa zameria na 600 z nich. V kontrolnej skupine, s ktorou sa bude porovnávať dosiahnutá úroveň detí v jednotlivých skupinách, bude 1000 detí. Všetky peniaze do projektu daroval Elon Musk, ktorý sa sám narodil v južnej Afrike, zatiaľ však do ničoho priamo zapojený nie je.

Pozri aj: Stephen Hawking vyráža dych svojim vyjadrením. Je presvedčený, že odchod zo Zeme je naša jediná nádej

iflscience.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )