Foto: Youtube (Relief in Death)

V hlavnom meste sa počas soboty 17. februára stretli fanúšikovia detskej rozprávky známej tým, že je plná dúhy a jednorožcov.

Ruská polícia zatýka ľudí, ktorí sa po Navaľného smrti začali stretávať na uliciach a kladením vencov či zapaľovaním sviečok si pripomínať jeho pamiatku. Z krajiny unikla informácia o ďalšej bizarnosti a nebezpečenstve moci Putinovho režimu. Počas víkendu sa v Moskve konalo stretnutie milovníkov obľúbenej detskej rozprávky „My Little Pony“. Organizátori akciu napokon museli rozpustiť. Správu prebral portál Topky od poľského webu Wiadomości.

V hlavnom meste sa počas soboty 17. februára stretli fanúšikovia detskej rozprávky známej tým, že je plná dúhy a jednorožcov. Podujatie „Mi Amore Fest“ po sérii údajných sťažností však napokon stopli.

Nie je to vhodné

Medzi účastníkov vtrhla polícia na základe toho, že údajne „propaguje netradičné vzťahy“. Následne muselo byť celé podujatie zrušené. Organizátori sa k situácii vyjadrili s tým, že ich stretnutie niekto nahlásil vo veci údajnej propagácie netradičných vzťahov, symbolov, nevhodného obsahu pre maloletých a všeobecného zdesenia spoločnosti.

Napriek tomu, že ani dve policajné kontroly nič z vyššie uvedených obvinení nepotvrdili, podujatie dostalo stopku. „Polícia nás požiadala, aby sme akciu predčasne ukončili, najmä vzhľadom na situáciu v krajine,“ povedali organizátori. Policajti im údajne poradili, aby sa vyhli zbytočným problémom.

Ruská propaganda strachu

Ruské médiá uviedli, že dôvodom, prečo toto podujatie nie je považované za vhodné, je, že v logu podujatia „Mi Amore Fest“ je znázornený poník Rainbow Dash, ktorého hriva má však inú farbu ako originál, čo vzbudzuje v ruských orgánoch podozrievavosť.  „Organizátori zámerne prefarbili dúhovú hrivu poníka ruskou trikolórou. Ani to ich však neochránilo pred obvineniami,“ píše nezávislý ruský portál Sota.

Zmeniť farbu hrivy poníka sa zrejme rozhodli v dôsledku tvrdých ruských zákonov, ktoré medzinárodné sociálne hnutie LGBTI+ označuje za „extrémistické“. V krajine je zakázaná jeho akákoľvek činnosť aj propagácia. Kreslená rozprávka „My Little Pony“ sa na streamovacom kanáli Kinopoisku, čo je ruská obdoba Netflixu, označuje ako 18+.

Uložiť článok

Najnovšie články