Nosenie respirátora od pondelka (15. 5.) nebude povinné už ani v nemocniciach, u lekára, v domovoch sociálnych služieb či lekárňach. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR, ktorá túto povinnosť zrušila.
“K tomuto kroku pristupujeme vzhľadom na postupné zlepšovanie epidemiologickej situácie vo výskyte akútnych respiračných ochorení na území Slovenskej republiky. Išlo o poslednú vyhlášku ÚVZ SR súvisiacu s COVID-19, ktorá bola ešte v platnosti. Vývoj epidemiologickej situácie budeme naďalej dôsledne monitorovať,” ozrejmil hlavný hygienik SR Ján Mikas.
Naďalej však prekrytie horných dýchacích v týchto priestoroch odporúča. “Nachádzajú sa v nich zraniteľné skupiny osôb – ľudia s akútnymi či chronickými ochoreniami, imunokompromitované osoby, tehotné ženy či osoby vo vyššom veku,” vysvetlil.
Nosenie rúška či respirátora odborníci odporúčajú aj v preplnených interiéroch či v prostriedkoch verejnej hromadnej dopravy, tiež na hromadných podujatiach v exteriéri. Apelujú tiež na dôkladné umývanie rúk, ktoré chráni pred mnohými infekčnými ochoreniami.
Slovák nám popísal, ako takmer prišiel o peniaze. Ak sa chystáte cestovať, vieme, na čo si dať pozor
Práca, ktorá vás kedysi bavila, vás dnes ničí: Expertka vysvetlila, prečo sa vyhorenie začína nenápadne a pomaly
100-krát ju bodla, potom dieťa vyrezala z maternice. Beštiu odsúdili, pobyt v cele smrti označuje za hotel
Zločinec, kvôli ktorému vznikol štokholmský syndróm. Milovali ho ženy aj rukojemníci, z väzenia ušiel 17-krát
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú













Nahlásiť chybu v článku